Rekonstrukce koupelny krok za krokem: hlavní je mít plán a myslet na detaily

Rekonstrukce koupelny je obvykle velkým krokem v životě majitele každého bytu nebo domu. Jedná se o velkou investici, která zabere hodně času, a nová koupelna s vámi bude každý den po mnoho let, a proto jde o obrovskou volbu. Všechny práce byste měli mít předem naplánované. Kde s tím začít?

Rekonstrukce od nuly vyžaduje projekt

Ať už máte jasnou představu o podobě budoucí koupelny, nebo ještě trochu tápete, budete potřebovat projekt. Dát všechno na papír vám hodně pomůže, abyste si ujasnili, jestli jste se správně rozhodli. Firma, která pro vás bude koupelnu realizovat, bude mít díky tomu také jasno a nebudete se muset s nikým složitě dohadovat.

Doporučený článek:  Odvzdušnění radiátoru předejde zbytečným nákladům. Jednoduchý postup zvládne úplně každý

Materiály a zařizovací předměty

Jakmile bude obecný návrh koupelny hotový, můžete přejít k detailům. Každá koupelna potřebuje základní zařizovací předměty, bez kterých se neobejdete. Na seznamu by rozhodně nemělo chybět pár položek: obklady a dlažba, spárovací hmota, lepidlo, základní nátěr na podlahy a stěny, barva na strop. Kromě toho budete potřebovat také sprchový kout nebo vanu, umyvadlo, toaletu, koupelnovou baterii. Zařadit můžete také pračku, sušičku, bojler a koupelnovou skříňku.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak efektivně naplánovat rekonstrukci?

V první řadě musíte připravit povrchy. Jestli renovujete koupelnu, musíte vše vybourat, odstranit staré obklady, umyvadlo, toaletu a vanu nebo sprchový kout. V dalším kroku budou následovat instalatérské práce (výměna potrubí, montáž přípojek, montáž připojovacích hadic atd.). V případě starších domů nebo bytů v panelácích bude zapotřebí také příprava nebo výměna elektroinstalace.

Doporučený článek:  V horkých dnech pomůže byt ochladit správné větrání

Zapomínat byste neměli také na výměnu nebo instalaci radiátorů a ventilace. Obojí je velmi důležité zejména v případě, že nemáte v koupelně okno a chcete se vyhnout vysoké vlhkosti v místnosti. Následovat bude obkládání a malování, instalace sociálního zařízení a úplně nakonec také instalace osvětlení a nákup příslušenství. Záleží jen na vás, jestli budete mít centrální osvětlení, nebo lampy kolem zrcadla. Rozmyslet byste si to ale měli již před začátkem prací, stejně jako ostatní prvky v koupelně.

Zdroj: https://www.housebeautiful.com/home-remodeling/renovation/a30696939/bathroom-renovation-remodel-tips/