S obyčejnou bramborou jde kouzlit nejen v kuchyni. Její účinky při úklidu ohromí

Brambora se dá využít hned několika způsoby. Kuchaři, ať amatérští, nebo profesionální, jsou nadšení z množství použití, která nabízí obyčejná brambora. Můžete z ní udělat hranolky nebo lahodné pokrmy, které budou jednoduché na přípravu, ale ve finále budou patřit mezi nejlepší jídlo večera. Navíc se ukázalo, že brambora hravě nahradí i čisticí prostředky.

Brambory vyčistí okna, poradí si také se rzí

Brambory snadno nahradí chemické prostředky z obchodů, které jsou mnohdy drahé a neúčinné. Brambory pomohou například očistit okna od nečistot a prachu a dokonale je vyleští. Budete potřebovat jen velké syrové brambory, které rozkrojte na polovinou a potřete s nimi špinavá okna. Následně použijte měkký hadřík, kterým setřete přebytečnou vodu a vyleštíte okna. Nemusíte se bát chemické reakce a také něco uděláte pro životní prostředí.

Doporučený článek:  Perlivá voda osvěží i celou domácnost. Nečistoty nebudou mít šanci a pomůže také s vařením

Můžete si s bramborou pomoci také při čištění zrcátek, brýlí nebo oken u auta. Brambory mají ale v domácnosti ještě další využití. Skvěle například vyčistí rez, která se velmi ráda usazuje na bateriích. Postup je přitom stejný jako při mytí oken. Není to nic složitého, takový úklid bude bavit i děti. Kyselina šťavelová, kterou brambory obsahují, je ta, která jim dodává čisticí schopnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Kromě kovu si poradí také s mědí, která ztratila lesk

Lesk na kovových předmětech obnovíte snadno, stejně jako na těch měděných. Nastrouhejte syrové brambory a spojte dužinu s trochou citronové šťávy. Natřete měděný předmět, nechte několik minut působit a odstraňte směs měkkým hadříkem. Brambory jsou účinné také na leštění stříbra nebo šperků. V tomto případě ale použijte neosolenou vodu, ve které jste brambory vařili. Do té namočte na několik desítek minut šperky, poté je opláchněte a osušte.

Doporučený článek:  Lak na vlasy ulehčí život. Dokáže mnohem víc než vytvořit krásný účes

Pokud denně pracujete v kuchyni, určitě vám vadí skvrny, které zůstanou na rukou při práci s červenou řepou nebo špenátem. Snadno je odstraníte pomocí obyčejné brambory. Syrový kousek brambory bude stačit k otírání nabarvené oblasti. Nakonec použijte mýdlo a krém na ruce, který ruce zvláční.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/cleaning-tricks-potatoes-23076733