Ústní vodu lze využít k dezinfekci, úklidu nebo při péči o tělo

Ústní voda je hojně využívanou součástí ranní a večerní hygieny. Někdy ji však nemusíme používat jen k původnímu účelu. Tento přípravek pro ústní hygienu je skutečně multifunkční a využijete ho v každodenním životě. Například ho můžete použít místo antiperspirantu, stačí do něj namočit vatový tampon, otřít podpaží a zbavíte se nepříjemného zápachu.

Vyčistí šperky

Pokud máte doma staré stříbrné šperky, nejspíš vás trápí ztráta lesku a tmavý povlak. Pomocí ústní vody jim vrátíte zašlou slávu. Nesmíte ale použít ústní vodu, která má bělicí vlastnosti, jinak by mohlo dojít k trvalému obarvení. Ústní vodou lze vydezinfikovat zubní kartáček, zcela odstraní choroboplodné zárodky, bakterie, viry a plísně. Ponořte kartáček do nádobky naplněné tekutinou a nechte několik minut působit.

Doporučený článek:  Do dveří lednice nepatří vejce, mléko ani maso

Vši nemusí souviset jen s nedostatečnou hygienou nebo nízkým socioekonomickým statusem. A jak už víme, je mnohem lepší jim předcházet než se jich zbavovat. Pokud se vši u vás nebo vašich dětí přeci jenom objevily, namočte vlasy a pokožku hlavy do ústní vody, poté si na hlavu nasaďte koupací čepici, igelitový sáček nebo ručník a nechte asi hodinu působit. Opláchněte vlažnou vodou bez šamponu.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbaví elektroniku skvrn

Otisky prstů, špína a prach jsou prokletím každého uživatele elektroniky. A dívat se pak na filmy nebo hrát hru, když je celý povrch televize nebo telefonu či tabletu pokrytý skvrnami, není nic moc. Alkohol, který je jednou ze složek ústní vody, tyto skvrny vyčistí, a navíc se na obrazovkách nebude tak rychle usazovat prach.

Doporučený článek:  Jak si správně měřit teplotu a jaký k tomu používat teploměr?

Atletická noha je poměrně časté kožní plísňové onemocnění, které se obvykle vyskytuje na chodidle nebo v prostorech mezi prsty. Bohužel se často vyskytuje znovu i po vyléčení. Namočte postižená místa do ústní vody smíchané s teplou vodou v poměru 1 : 5 na půl hodiny, poté osušte. Můžete také namočit vatový tampon do ústní vody smíchané s vodou a přiložit na postižená místa.

Zdroj: https://www.onecrazyhouse.com/20-incredible-mouthwash-hacks-nothing-mouth/