8 tipů pro zvýšení kondice a snížení hmotnosti bez trápení a drastických diet

Svaly, štíhlá postava a kondice nejsou kouzlo, ale stojí na základech zdravého životního stylu. Co dělají lidé, kteří vypadají dobře? Hladoví, mučí se celý den v posilovně nebo drží drastické diety na hubnutí? V žádném případě! Inspirujte se 8 tipy od lidí, kteří žijí aktivně a mají dobrou fyzičku. Dosáhnout vysněné postavy lze i bez trápení a tvrdých tréninků!

1.    Výživná snídaně

Podle odborníků i samotných sportovců je snídaně základ, bez které se k vysněné postavě nedopracujete. Vynechávání snídaní navíc často vede k opačnému efektu, přibírání na váze. Zdravá snídaně by měla obsahovat bílkoviny, zdravé tuky a dobré sacharidy.

Doporučený článek:  Rýhy na nábytku mohou zmizet jako mávnutím kouzelného proutku. Dřevo bude znovu jako nové

2.    Aktivní způsob života

Při cestě za vysněnou postavu je nutné změnit myšlení i sedavý způsob života vedoucí k nadváze, obezitě nebo dalším zdravotním obtížím. Gauč je dobré vyměnit za procházku nebo projížďku na kole!

Zdroj obrázku: Freepik

3.    Den zahájit cvičením

Cvičení v ranních hodinách je velmi efektivní, ranní rozcvička povzbudí tělo i rozjasní mysl. Dokonce zlepší náladu!

4.    Jíst při hladu

Aktivní lidé se snaží naslouchat svému tělu a dát mu potřebné živiny, když si o ně samo řekne. Konzumací pochutin při sledování televize nebo popcornu při návštěvě kina letí kilogramy zbytečně nahoru!

Doporučený článek:  Proč začít plést? 5 důvodů, proč pletení zlepšuje kvalitu života!

5.    Zdravě pít

A životospráva není jen o jídle, ale také o nápojích. Sladké sycené nápoje zvyšují příjem cukrů a kalorií, nadto neposkytují žádný užitek ani zdravotní výhody!

Zdroj obrázku: Freepik

6.    Pravidelně chodit

Objednat si taxi kvůli pár kilometrům nebo jet autem o pár bloků dál? Zbytečné, aktivní lidé rádi chodí, což jim zvyšuje kondici!

7.    Cvičení je zábava

Mučení v podobě mnoha hodin v posilovně? Ne, zkuste si najít cvičení, sport, tanec nebo jinou fyzickou aktivitu, která bude pro vás potěšením a zábavou zároveň, kila poletí dolů, navíc si zlepšíte náladu!

Doporučený článek:  Jaro je jako stvořené pro velké změny. I naše bydlení si zaslouží nový náboj

8.    Domácí kuchyně

Čerstvé produkty, dostatek zeleniny a ovoce a domácí příprava jsou zárukou zdravého jídelníčku. Lidé s postavami olympských bohů rozhodně neholdují průmyslově zpracovaným potravinám, tučným nebo sladkým pokrmům nebo návštěvám fast foodů!