Zahrada je neustále v ohrožení nevítaných škůdců. Zakročte proti slimákům, hrabošům i krtkům včas

Zahrada vyžaduje práci a úsilí. Jen tak bude pořád v dobrém stavu a bude potěchou pro oči i místem, kde můžete odpočívat či pěstovat různé plodiny. Navíc je prostorem, kde můžete příjemně trávit čas se svými blízkými. Co ale dělat, když se na zahradě objeví nezvaní hosté? Škůdci mohou nadělat pěknou paseku a zcela vám vzít radost z vaší práce. Jak proti nim efektivně bojovat?

Zatočte se slimáky

Už jen při pohledu na ně nám naskakuje husí kůže. Jsou invazivní, sežerou doslova všechno a velmi rychle se množí. A co víc, jsou také schopni velmi rychle zničit veškerou úrodu. Jak se zbavit slimáků na zahradě?

  • Vaječné skořápky: Malé kousky skořápek mají ostré hrany, které zabraňují slimákům posouvat se po zahradě dál a nabízí velmi efektivní ochrannou bariéru proti jejich útoku.
  • Kávová sedlina: Pro nás je aroma kávy velmi příjemné, ale slimáci ho nemají vůbec v lásce. Posypte zeminu kolem rostlin kávovou sedlinou a slimáci se rostlinám obloukem vyhnou.
  • Pivní past: Vůně piva je naopak pro slimáky mimořádně lákavá. Proto stojí za to využít tento zlatý mok k výrobě pasti. Jak na to? Nalijte pivo do šálku a položte na zem. Slimáci do něj nalezou a utopí se v něm.

Zdroj obrázku: Freepik

Sbohem hrabošům

Tato malá a nenápadná zvířata mohou zahradě hodně ublížit. Budují systémy podzemních chodeb, pojídají listy i semena a zabraňují tomu, aby rostliny plodily. Využijte toho, že hraboši jsou bázlivá stvoření. Nemají rádi přítomnost jiných zvířat, takže se vyplatí, pokud budete mít na zahradě kočku nebo sem budete pouštět svého psa. Můžete také dát do země láhev, která bude při větru generovat nepříjemné zvuky, a hraboši raději vyklidí prostor.

Doporučený článek:  Domácí hnojiva z kuchyně rostlinám prospějí bez zatížení

Nenáviděný krtek

Má velmi citlivý sluch, takže s ním můžeme zatočit pomocí láhve v zemi jako u hrabošů. Můžete také sbírat vlastní vlasy z kartáče a roznášet je po zahradě, což může krtky odradit, aby zde hledali domov.

Zdroj: https://www.topline.ie/blog/project-ideas/8-ways-to-control-common-garden-pests