Skvrny od ovoce vyčistí citron, mléko, sůl nebo líh

Horké dny plné odpočinku a čerstvého ovoce jsou obdobím, na které se mnoho z nás těší celou zimu. Konzumace ovoce ale může někdy vést ke znečištěnému oblečení, a to hlavně u dětí. Jednoduše se stane, že ovoce upadne nebo ukápne šťáva, která udělá na látce nevzhlednou skvrnu. Její odstranění přitom není vždy jednoduché.

Se skvrnami od ovoce se musíte vypořádat velmi rychle, než skvrna zaschne. Potom to bude mnohem náročnější. Zaschlou skvrnu můžete položit na slunce a poté oděv přes noc namočit do mléka. Díky tomu skvrna lépe povolí a budete mít mnohem lepší šanci ji z oblečení odstranit. Přírodní metody jsou v tomto případě nejlepší. Po chemii sahat vůbec nemusíte.

Doporučený článek:  3 koření, která nesmí chybět v jídelníčku žádného seniora: organismus udrží v nejlepší kondici

Citronová šťáva nebo kyselé mléko

Máte-li na oblečení skvrny od malin, jahod, rybízu nebo třešní, bude nejlepší metodou použití citronové šťávy. Na vlněnou látku je tato metoda naprosto ideální. Namočte skvrnu do citronové šťávy nebo ji naneste a po hodině můžete oděvy vyprat. Další metodou je použití kyselého mléka nebo octa, který působí jako univerzální čistič i v případě skvrn od ovoce.

Zdroj obrázku: Freepik

Sůl nebo vařící voda

Skvrny od ovoce můžete posypat solí. Sůl po nějaké době změní barvu, protože do sebe absorbuje šťávu z ovoce. Postup opakujte, dokud sůl nezůstane světlá. Stejně můžete využít také kyselinu citronovou nebo jedlou sodu. Skvrny od červeného ovoce můžete také vyčistit pomocí vroucí vody. Myslete ale na to, že ji musíte nanést jen na postižené místo, nikoli na celý oděv.

Doporučený článek:  Praní ručníků a povlečení má důležitá pravidla. Budou vždy čisté a hebké

Použití lihu a teplé vody

Hedvábí, které se vám podařilo ušpinit od ovoce, můžete ošetřit lihem a teplou vodou. Skvrnu postříkejte lihem a po 15 minutách namočte do teplé vody. Po každém z těchto ošetření nezapomeňte oděvy vyprat v pračce s pracím prostředkem jako obvykle. Jedině tak se zbavíte skvrn od ovoce a budete mít oděvy znovu nádherně čisté jako předtím.

Zdroj: https://www.today.com/home/what-do-when-you-get-berries-your-clothing-furniture-t108465