Káva s vůní pomeranče: osvěžující espreso s ovocnou šťávou učaruje každému

Pomerančové espreso je hit, který obyčejnou kávu pozvedne na úplně novou úroveň. Je osvěžující, plné ovocné chuti a dokonale zažene chutě na sladké i špatnou náladu. Do oblíbené kavárny pro něj nemusíte, originální nápoj snadno připravíte i v pohodlí domova.

Káva v teplých dnech

Káva je jedním z nejpopulárnějších nápojů na světě. Někteří lidé si nedokážou představit ani jeden den bez tohoto kofeinového nápoje. Stojí za to si oblíbený šálek kávy trochu přilepšit. Ideální může být v kombinaci s pomerančovým džusem, díky čemuž se z ní stane skvělá možnost k osvěžení. Chcete-li si vychutnat vynikající chuť espresa s pomerančovým džusem, měli byste se postarat o výběr vhodných surovin.

Doporučený článek:  Bouřka může zabíjet i doma. Díky několika pravidlům se nebezpečí bát nemusíte

Moc nedoporučujeme pomerančové šťávy, které můžete koupit v ledajakých obchodech. Mnohem lepší volbou bude použití čerstvě vymačkané šťávy ze zralých pomerančů. A když mluvíme o samotném espresu, zde se vyplatí investovat do osvědčené, kvalitní kávy, jejíž nádherné aroma doplní celý nápoj

Zdroj obrázku: Freepik

Jak připravit pomerančové espreso

Tento nápoj si velmi snadno a jednoduše můžete připravit doma. Stačí vám pár základních surovin. Budete potřebovat 60 ml espresa, 60 ml pomerančového džusu, 2 plátky pomeranče a 100 ml toniku. V létě můžete přidat několik kostek ledu. Do vyšší sklenice dejte kostky ledu a plátky pomeranče. Potom nalijte šťávu vymačkanou z pomerančů. Zbytek doplňte tonikem asi do 3/4 sklenice. Na konci pomalu nalijte espreso na stěny sklenice.

Doporučený článek:  Tipy, jak připravit bramboráky zdravěji a dokřupava

Váš nápoj je připraven a vy si ho doma můžete vychutnat jako od skutečného barmana. Vychutnejte si jej například po obědě při odpoledním odpočinku. Pokud něco takového není váš šálek kávy, můžete vyzkoušet samotnou kombinaci espresa a toniku. Příprava je podobná, nalijte do sklenice asi 100 ml toniku, přidejte pár kostek ledu a na konci zalijte espresem. Poměry ingrediencí si můžete upravovat podle své chuti.

Zdroj: https://www.wyseguide.com/orange-espresso-tonic/