Stříbrné příbory promění každé stolování v slavnostní tabuli. O jejich zářivý lesk je třeba pečovat

Stříbrné příbory patřily vždy mezi poklady každé domácnosti. Jsou používány hlavně v období svátků a při slavnostních příležitostech. Jedná se o nadčasový doplněk domácnosti, který nikdy nevyjde z módy. Důležité ale je se o ně dobře postarat. Jak tedy vyčistit zašlé stříbrné příbory?

Jedlá soda a ocet

Jedlá soda, zázračný bílý prášek, který se dá použít prakticky na cokoli. A když se smíchá s desinfekčním octem, vznikne neuvěřitelně silný a působivý čisticí prostředek. Pro jeho výrobu budete potřebovat litr vody, lžíci jedlé sody a lžíci octa. Ponořte do této směsi stříbrné poklady a nechte čtvrt hodiny působit. Po uplynutí této doby předměty opláchněte pod tekoucí vodou a osušte bavlněným hadříkem.

Doporučený článek:  5 způsobů, které usnadní loupání vařených vajec

Bramborový škrob s vodou

Může se to zdát neuvěřitelné, ale bramborový škrob smíchaný s malým množstvím vody je ideálním čisticím prostředkem. Pokud tyto ingredience v misce smícháte dohromady, vznikne hustá pasta, kterou můžete své stříbrné příbory krásně vyčistit. K čištění použijte jemnou houbičku. Po nanesení pasty krouživými pohyby příbory vyleštěte a poté opláchněte pod tekoucí vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Citronová šťáva

Šťáva z citronu příbory nejen vyčistí, ale také rozjasní. Na suchý hadřík tedy vymačkejte pár kapek citronové šťávy a příbory důkladně vyleštěte. Budete koukat, jak se příbory budou na sváteční tabuli lesknout.

Doporučený článek:  Kdy je nejlepší čas na běhání – nalačno nebo po snídani?

Kuchyňská sůl

Čisticí prostředek z kuchyňské soli připravíte jednoduše. Do misky vložte alobal, zalijte jej vařící vodou a přidejte lžíci soli. Do této misky pak vložte své poklady. Nechte je dvě hodiny ponořené ve slané směsi a nakonec stříbro omyjte a osušte hadříkem.

Jak uchovávat stříbrné příbory?

Aby se stříbro za nějakou dobu zase nezaneslo nečistotami, doporučuje se tyto příbory skladovat v boxu, kam se nedostane vlhkost. Nejlépe uděláte, když příbory budete mít uklizené na tmavém a suchém místě zabalené do jemného hadříku.

Zdroj: https://www.epicurious.com/expert-advice/how-to-clean-silver-silverware-servingware-article