Špatně fungující játra není dobré zatěžovat medikací. Prospějí jim doma připravení nápoje ze známých surovin

Játra jsou jeden z hlavních detoxikačních orgánu v našem těle a jsou každý den zatěžována. Fungují jako čistička pro naše tělo, a proto je vhodné s nimi tak zacházet a občas je také zkusit pročistit. Negativní vliv na játra mívají naše špatné návyky a zlozvyky, jako je konzumace alkoholu, kouření, nekvalitní strava a nedostatek pohybu. Je více způsobů, jak játra regenerovat. Vyzkoušet můžete například tyto tři smoothies.

Smoothie z celeru, citronu a petržele

Budete potřebovat 3 řapíkaté celery, šťávu z jednoho citronu a petržel. Příprava je velmi snadná, vše rozmixujete a můžete pravidelně popíjet. Doporučuje se pít sklenici denně po dobu tří týdnů.

Doporučený článek:  Bílý povlak na jazyku může mít mnoho příčin. Dá se ho však jednoduše zbavit

Hroznovo-citronové smoothie

Připravte si půl šálku hroznů, citronovou šťávu a dvě sklenice vody. Vše rozmixujte a pijte každé ráno po dobu dvou týdnů. Kromě péče o játra má nápoj také močopudné a čistící vlastnosti, takže na detoxikaci působí více komplexně.

Smoothie z červené řepy a brusinek

Potřebujeme červenou řepu, citronovou šťávu, ½ šálku brusinek a dvě sklenice vody. Vše promixujeme a popíjíme dle chuti.

Jak ještě můžeme podpořit játra

Způsobů, jak podpořit játra je mnohem víc. Rozhodně jim ulevíte odlehčením životního stylu a existují i doplňky stravy, které udělají kus práce. Jaké jsou tedy další cesty?

  • Užívejte ostropestřec mariánský (ve formě čaje nebo tablet)
  • Omezte konzumaci rychlého občerstvení, alkoholu a kouření
  • Přijímejte dostatek tekutin
  • Omezte ve stravě cukr, sůl a tuk
  • Konzumujte tmavou listovou zeleninu
  • Konzumujte zdravé tuky – olivový olej a avokádo
  • Zařaďte artyčoky
Doporučený článek:  Co jíst, abyste měli zdravou a pružnou pleť?

Játra jsou orgánem, který se poměrně rychle regeneruje. Trocha péče se proto vyplatí. Těmito opatřeními nepomůžete jen játrům, ale i celému organismu a vaše tělo bude moc lépe odstraňovat škodliviny z těla. Určitě to stojí za vyzkoušení!

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/323915