Sušení prádla v interiéru má několik pravidel

Mnoho z nás žije v malých bytech bez balkonu. Jestli jste na tom stejně, zaručeně velmi dobře víte, jak je náročné doma sušit prádlo. Nejen že sušák zabírá hodně místa, ale také má takové sušení negativní dopad na naše zdraví a domácnost, protože se doma zbytečně drží vlhkost. Ta podporuje vznik plísní, alergií, astmatu i zápalu plic. Poradíme vám, jak se s tímto problémem vypořádat.

Pár pravidel, která musíte znát

Malý byt bez balkonu nebo společná sušárna můžou být pro mnoho hospodyň velkým problémem. Ještě větší problém nastává, pokud máte malé děti. Prádla je neustále hodně a místa velmi málo. Jestli doopravdy musíte sušit prádlo doma, měli byste dodržovat několik jednoduchých pravidel, která vám tento nepříjemný problém usnadní.

Doporučený článek:  Nalákejte ovocné mušky do pasti a užijte si domácnost bez otravného hmyzu

V první řadě pověste prádlo okamžitě, jakmile pračka dopere. V opačném případě se začnou množit bakterie, které způsobí zatuchlý zápach vašeho oblečení. Ten potom bude během sušení cítit po celém bytě. Rozhodně nesušte prádlo v ložnici ani dětském pokoji. Vlhkost má špatný vliv na zdraví a v těchto místnostech to nejvíc poznáte. Udržujte vlhkost v bytě na zdravé hladině a pořiďte si prostředky na absorpci vlhkosti, pokud to bude nutné. Prádlo sušte vždy přes den, když nejste doma.

Doporučený článek:  Ocet stále dokáže překvapit. Domácnost bude díky němu zářit, zatočí s plevelem i zápachem
Zdroj obrázku: Freepik

Jak rychle usušit prádlo v mrazáku?

Kromě těchto pravidel můžete využít také pár jednoduchých triků, jak prádlo usušit mnohem rychleji. V první řadě se podívejte, jestli vaše pračka správně ždímá a prádlo vyndáváte téměř suché. Dobrým řešením je pochopitelně sušička, ale ne každý si ji může dovolit nebo na ni má potřebné místo.

Dalším způsobem, jak můžete prádlo usušit poměrně rychle, je vložit ho do malých sáčků na prádlo a dát ho do mrazáku. Může to znít podivně, ale doopravdy to funguje. Po jediné hodině bude prádlo sice zmrzlé, ale suché. Nízká teplota zabije bakterie i nepříjemný zápach. Tímto způsobem můžete snadno osvěžit oblečení, ale také dlouho nošenou obuv.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/252361, https://www.theguardian.com/money/2022/dec/12/how-to-dry-clothes-indoors-and-save-money-on-laundry, https://drjoannchildspecialist.com/risks-of-drying-clothes-indoor/, https://www.rent.com/blog/how-to-dry-clothes-without-a-dryer/, https://housekeeping.wonderhowto.com/how-to/10-reasons-why-your-freezer-is-perfect-for-doing-laundry-0163734/