Vhodné květiny, které rozveselí podzimní zahradu

Na konci léta všichni zahradníci přemýšlejí o tom, jak oživit svou zahradu, která postupně odkvétá, protože mnoho rostlin se přesune do zimního režimu, přestanou kvést a chtějí se ukrýt do teplejších míst. Některé druhy rostlin ale mohou kvést i na podzim a nevadí jim ani chladnější noci.

Rostliny si můžete zasadit do nových květináčů, ale stačí i krabice

Mezi druhy rostlin, které si můžete vysadit na podzim, patří například vřesovec. Tyto rostliny mají barevné květy v různých odstínech, liší se výškou i tvarem. Vřesovec má rád propustnou a humusovou půdou, která by měla mít kyselejší pH. Můžete ho vysadit na slunce, snese i částečný stín. Musí mít pořád vlhkou půdu, jinak neporoste. Až odkvete, nechte na něm suché výhonky, na jaře rychle vyrostou.

Doporučený článek:  Hnojivo z mléka rostliny vyživí a ochrání je před chorobami

Chryzantémy jsou velmi oblíbené květiny, které rozzáří zahradu. Mají malé květy, hodí se tak i na balkon nebo terasu. Nevadí jim chlad, můžete je nechat venku i přes noc. Mají rády slunná místa a vlhkou půdu, sucho nesnáší dobře. Můžete je v jednom truhlíku nakombinovat s jinými květinami a vytvořit tak velké skupiny rostlin.

Zdroj obrázku: Freepik

Vytvořte si podzimní zahrádku podle vlastní fantazie

Astry mají spoustu odrůd, které mají barevné dekorativní kvítky. Rostou do různých výšek, mají rády slunce a také úrodnou a vlhkou půdu. Pravidelně je zalévejte a potřebují také dostatek světla. Můžete je zasadit do květináčů na balkon, nevadí jim ani proutěné košíky. Můžete je kombinovat i s dalšími rostlinami, hodí se k nim také kukuřičné klasy nebo květináč ozdobte ořechy.

Doporučený článek:  Klíčem bohaté úrody okurek je dostatečná zálivka

V květinářstvích najdete ještě mnoho dalších druhů rostlin, které si můžete na podzim zasadit. Některé mají krásné, zvláštně zbarvené listy, jiné potěší barevnými květy. Většina z nich vydrží nízké teploty, takže je na noc nemusíte uklízet. Můžete je libovolně kombinovat s dalšími květinami a vytvořit tak kompozice, které budou potěchou pro oko.

Zdroj: https://www.provenwinners.com/learn/fall-flowers