Vhodné květiny, které rozveselí podzimní zahradu

Na konci léta všichni zahradníci přemýšlejí o tom, jak oživit svou zahradu, která postupně odkvétá, protože mnoho rostlin se přesune do zimního režimu, přestanou kvést a chtějí se ukrýt do teplejších míst. Některé druhy rostlin ale mohou kvést i na podzim a nevadí jim ani chladnější noci.

Rostliny si můžete zasadit do nových květináčů, ale stačí i krabice

Mezi druhy rostlin, které si můžete vysadit na podzim, patří například vřesovec. Tyto rostliny mají barevné květy v různých odstínech, liší se výškou i tvarem. Vřesovec má rád propustnou a humusovou půdou, která by měla mít kyselejší pH. Můžete ho vysadit na slunce, snese i částečný stín. Musí mít pořád vlhkou půdu, jinak neporoste. Až odkvete, nechte na něm suché výhonky, na jaře rychle vyrostou.

Chryzantémy jsou velmi oblíbené květiny, které rozzáří zahradu. Mají malé květy, hodí se tak i na balkon nebo terasu. Nevadí jim chlad, můžete je nechat venku i přes noc. Mají rády slunná místa a vlhkou půdu, sucho nesnáší dobře. Můžete je v jednom truhlíku nakombinovat s jinými květinami a vytvořit tak velké skupiny rostlin.

Zdroj obrázku: Freepik

Vytvořte si podzimní zahrádku podle vlastní fantazie

Astry mají spoustu odrůd, které mají barevné dekorativní kvítky. Rostou do různých výšek, mají rády slunce a také úrodnou a vlhkou půdu. Pravidelně je zalévejte a potřebují také dostatek světla. Můžete je zasadit do květináčů na balkon, nevadí jim ani proutěné košíky. Můžete je kombinovat i s dalšími rostlinami, hodí se k nim také kukuřičné klasy nebo květináč ozdobte ořechy.

V květinářstvích najdete ještě mnoho dalších druhů rostlin, které si můžete na podzim zasadit. Některé mají krásné, zvláštně zbarvené listy, jiné potěší barevnými květy. Většina z nich vydrží nízké teploty, takže je na noc nemusíte uklízet. Můžete je libovolně kombinovat s dalšími květinami a vytvořit tak kompozice, které budou potěchou pro oko.

Zdroj: https://www.provenwinners.com/learn/fall-flowers