Rozsypané střepy lze bezpečně uklidit pomocí vaty, lepicí pásky nebo plastelíny

Poměrně často se stane, že někdo rozbije sklo, talíř nebo porcelánovou mísu. Nejhorší ovšem je, že si nikdy nejste jisti, zda jste uklidili veškeré střípky z podlahy, nebo se nějaký kousek střípku zakutálel a píchnete si jej do paty. Nebojte se, existují určité metody, díky kterým si vždy budete jisti, že jste všechny střepy z podlahy uklidili, a to i ty nejdrobnější.

Jak odstranit drobné střípky od sklenice

Pravděpodobně snad neexistuje nikdo, komu by z ruky nevypadla sklenice, která se rozbila na několik velkých, ale i malých kousků. Pokud se tak stane, vezmeme si lopatku a smetáček a veškeré střepy zameteme. Bohužel ale takové řešení není dostačující. Jakmile odstraníte větší kusy skla, můžete použít navlhčenou vatu a veškeré malé střípky, které nejsou viditelné, na vatu pochytáte.

Doporučený článek:  Nečekaný žrout elektřiny: netěsnící lednice je pro rozpočet pohroma, zachrání ho bankovka
Zdroj obrázku: Freepik

Lepicí páska

Stejně účinná může být i lepicí páska, která díky své lepivé straně pochytá veškeré drobné střípky. Nůžkami odstřihněte velký kus pásky a lepivou stranou ji položte na podlahu. Přesně tam, kde se sklenice rozbila. Nezapomínejte vyčistit i místa, která jsou o kus dál, i tam se střípky mohly zatoulat.

Plastelína

Plastelínu má doma každý, kdo má malé dítě. Takže kousek plastelíny odlomte a mačkejte ji mezi prsty, aby byla měkká a poddajná. Jakmile bude měkká, poťukávejte místa, kde se může nacházet drobné sklo. Poté plastelínu vyhoďte.

Doporučený článek:  Důkladně vyčištěná toaleta je základem každého domova

Kus chleba

I kus krajíce chleba může posloužit pro drobné částečky skla. Nejdříve jako u předchozích způsobů odstraňte veškeré velké kusy skla. Poté vezměte krajíc a na střípky zatlačte chlebem. Veškeré sklo se zapíchá do chleba. Jakmile provedete vámi zvolené kroky, bude třeba celou podlahu vysát.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak odstranit rozbité vejce

Nejen sklo, ale i rozbité vejce nás při úklidu dokáže pořádně potrápit. Vyzkoušejte kuchyňskou sůl, ta vám může pomoci. Zasypte rozbité vajíčko solí a setřete papírovou utěrkou. Úklid se tak stane snazší. Nezapomeňte po vaječné spoušti umýt podlahu teplou vodou a mycím prostředkem.

Doporučený článek:  Proti mravencům jde bojovat aromatickými rostlinami, pivem nebo jedlou sodou

Rozlitý olej

Vejce je věc první, ale olej je věc druhá. Umýt olej z podlahy není žádná zábava. Vyzkoušejte škrob z brambor. Nejdříve pomocí papírových utěrek setřete vrstvu oleje a poté skvrny zasypte škrobem. Nechte chvíli působit a poté setřete. Nakonec vše umyjte teplou vodou.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/4-easy-ways-to-clean-up-broken-glass-tips-from-the-kitchn-208743