Udělejte na firemním večírku dobrý dojem

Firemní večírky jsou skvělou příležitostí k budování pracovních vztahů, uvolnění se a oslavě úspěchů vaší firmy. Nicméně, jsou také místem, kde je třeba zachovávat určitý profesionální standard a pozornost k etiketě. Zde je několik tipů, jak zvládnout firemní večírek a udělat na své kolegy a nadřízené dobrý dojem:

1. Přijměte pozvání:

Pokud obdržíte pozvání na firemní večírek, je to zpravidla vhodné přijmout. Ukazuje to váš zájem o firmu a kolegy. Pokud máte důležitý důvod, proč nemůžete přijet, dejte včas vědět a omluvte se.

2. Dress code:

Věnujte pozornost doporučenému dress codu na večírku. Většina firemních akcí má určitý kód oblékání, který by měl být respektován. Pokud nejste jisti, co na sebe, raději se přeptejte svého nadřízeného nebo kolegy.

Doporučený článek:  Běhání v přírodě zlepší pohodu i fyzické zdraví

3. Příchod včas:

Přijďte na večírek včas, ideálně několik minut před oficiálním začátkem. Tím ukážete svou profesionalitu a respekt k ostatním.

4. Představte se:

Pokud se setkáte s lidmi, které neznáte, nebo jste novým kolegou, představte se. Ujistěte se, že máte vždy připravený stručný popis své pozice nebo role ve firmě.

5. Alkohol s mírou:

Pití alkoholu na firemním večírku je běžné, ale mějte na paměti, že byste měli udržovat míru. Nepřehánějte s alkoholem, abyste nezpůsobili neprofesionální chování nebo kocovinu následující den.

Zdroj obrázku: Freepik

6. Dodržujte etiketu:

Doporučený článek:  5 potravin, které vedou přímo k rakovině: vyřaďte je z jídelníčku ještě dnes

I na firemním večírku platí společenská etiketa. Respektujte osobní prostor ostatních, nezkoušejte témata, která by mohla být kontroverzní nebo citlivá, a chopte se příležitosti k seznamování s lidmi.

7. Buďte pozorní hostitelům:

Pokud máte hostitele večírku, projevte jim vděk za jejich úsilí. Toto je dobrá příležitost k projevu uznání a ocenění za práci, kterou odvádějí.

8. Zapojte se do konverzace:

Snažte se být aktivním účastníkem konverzace. Zároveň však nedominujte hovoru a nevyprávějte příliš dlouhé příběhy.

9. Nepracujte na večírku:

Firemní večírek není místo pro řešení pracovních záležitostí nebo stěžování si na problémy. Zabavte se a bavte se, ale vyvarujte se pracovním diskuzím.

Doporučený článek:  Naplánujte si nákupy i vaření dopředu a předejděte zbytečnému stresu

10. Bezpečnost a zodpovědnost:

Pokud budete pít alkohol, neřiďte se poté autem. Využijte taxi nebo službu sdílení jízd. Mějte na paměti, že i když jste na večírku, stále jste zastoupením své firmy, a vaše chování by mělo být v souladu s profesionálními standardy.

Firemní večírky mohou být zábavným a uvolňujícím zážitkem, ale je důležité pamatovat na vaši roli jako zaměstnance nebo kolegy. Dodržování základní etikety a profesionálního chování vám pomůže vytvořit dobrý dojem a posílit pracovní vztahy ve vaší firmě.

Zdroj: https://www.cio.com/article/236901/dos-and-donts-of-company-party-etiquette.html