Uspořádejte sváteční dekorace a předejděte zbytečným zmatkům

Sváteční dekorace mají magickou schopnost proměnit obyčejný prostor v nádherný a festivní domov. Avšak při uspořádání těchto dekorací může dojít k chaosu a zmatku, pokud nejste dobře připraveni. V tomto článku vám představíme několik organizačních tipů, které vám pomohou uspořádat sváteční dekorace s lehkostí a efektivitou.

1. Plánování je klíčem

Než se pustíte do výzdoby, vytvořte si plán. Rozmyslete si, jaký styl nebo téma budou vaše sváteční dekorace mít, a udělejte si seznam dekoračních prvků, které budete potřebovat. Plánování vám pomůže zabránit nadměrným nákupům a chaosu při samotném uspořádání.

2. Označení a uložení

Předchozí rok si nechte pamatovat, jak jste uložili sváteční dekorace, a označte krabice nebo kontejnery s dekoracemi podle toho, co obsahují. Tím ušetříte spoustu času při hledání konkrétního prvků. Použití plastových dóz nebo průhledných krabic může být velmi užitečné pro lepší organizaci.

Doporučený článek:  Túje nejsou jediná možnost. Pro zahradu se hodí i zajímavější druhy

3. Třídění a vyhození

Při přípravě na svátky se často objeví několik starých dekoračních prvků, které již nepotřebujete. Vytvořte si zvyk třídění a vyhození nepotřebných věcí, abyste uvolnili místo pro nové dekorace a zamezili přeplnění. Darování nepoužívaných dekorací do charitativních obchodů může být také skvělým způsobem, jak pomoci potřebným během svátků.

Zdroj obrázku: Freepik

4. Vytvořte si přehledné místo pro dekorace

Zkuste si vytvořit přehledné místo, kde budete ukládat všechny sváteční dekorace. Mělo by to být místo, kde budou všechny krabice, dózy nebo kontejnery snadno dostupné. To usnadní jak jejich uložení, tak i následné vyhledávání konkrétních prvků.

Doporučený článek:  Sediment z kávy nebo čaje pomůže vyčistit jedlá soda nebo zubní pasta

5. Označte si krabice nebo kontejnery

Použijte samolepky nebo štítky a označte si krabice nebo kontejnery podle toho, co obsahují. Například označte „Vánoční stromeček“, „Vánoční ozdoby“ nebo „Svíčky a lucerny“. To vám umožní rychle najít, co potřebujete, a zamezí zbytečnému rozebírání všech krabic.

6. Seznam a inventura

Mějte seznam svých dekorací a pravidelně ho aktualizujte. To vám pomůže sledovat, co máte a co potřebujete pro další svátky. Seznam také usnadní plánování nákupů a udržení přehledu nad vašimi dekoracemi.

Doporučený článek:  Tyhle potraviny do mrazáku nepatří. Ztratí chuť, strukturu, a dokonce můžou způsobit otravu

7. Organizace pro snadnou instalaci

Když se blíží samotný okamžik instalace dekorací, uspořádejte si je podle toho, jak budete postupovat. Začněte s dekoracemi, které jsou umístěny blízko vchodu nebo venku a postupujte směrem dovnitř domu. To vám usnadní rychlou a efektivní instalaci.

S těmito organizačními tipy se stanete mistry organizace svátečních dekorací. Uspořádání dekorací bude mnohem snazší a méně stresující, takže si můžete více užít atmosféru svátků a radost z krásně vyzdobeného domova.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/holidays/christmas-ideas/g1973/christmas-decoration-storage/