Zaručené lékařské rady nadělají mnohdy víc škody než užitku. Nemocnému mohou ještě víc přitížit

Medicína se neustále rozvíjí a zlepšuje. Objevují se nové metody léčby téměř na všechno. Lékaři i lidé mají ovšem naučené staré metody, kterých se nemohou zbavit. Některé z nich jsou ovšem skutečně absurdní a zdraví nijak nepomohou. Na co byste si měli dávat pozor a jaké rady rozhodně neposlouchat, když máte určitý zdravotní problém?

Mýty o epilepsii a cukrovce

Mezi lidmi panuje názor, že při epileptickém záchvatu máte vložit do úst jedince lžíci, peněženku nebo kus látky, aby si nepřekousnul jazyk. Nikdy to nedělejte, protože je to velmi nebezpečné. Jakýkoli předmět v ústech může zablokovat dýchací cesty a způsobit dušení. Navíc není fyzicky možné, aby si jedinec ukousnul jazyk, takže se tohoto problému nemusíte obávat.

Doporučený článek:  Nadváha je pohromou pro páteř, vazy i klouby. Nepříjemné bolesti jsou jen začátek

Pacientům s cukrovkou vložte pod jazyk cukr nebo bonbón. V případě, že je jedinec při vědomí a objevil se u něj jen pocit hladu nebo třes, nejde o špatnou radu. Nikdy to ale nedělejte u člověka, u kterého hypoglykémie již způsobuje ospalost nebo bezvědomí, protože nebude schopen sousto spolknout a může dojít k udušení a zablokování dýchacích cest.

Zdroj obrázku: Freepik

Krevní tlak můžete zvýšit kávou

Nízký krevní tlak je problémem mnoha lidí a někdy se může objevit i v závislosti na počasí. Doprovází ho závratě, skvrny před očima nebo studené končetiny. Hodně lidí předpokládá, že to vyřeší šálek kávy. Káva tlak trochu zvýší, ale ne o tolik, aby to pomohlo člověku s hypotenzí. Mnohem lepší bude, když doplníte tekutiny, protože jednou z hlavních příčin nízkého tlaku je dehydratace.

Doporučený článek:  Neporazitelný česnek zatočí s každou nemocí. Na uzdě udrží cholesterol i vysoký tlak

Bez antibiotik se nevyléčíte

V dnešní době již víme, že antibiotika nepotřebujeme na každou nemoc. Některé nemoci se bez nich neobejdou, ale nepotřebujete je při každé rýmě. Bohužel mnoho lékařů je svým pacientům stále předepisuje na všechno, aniž by o tom více přemýšleli. Jestli to dělá i váš lékař, měli byste se ho zeptat, jestli je to skutečně nutné, protože se tímto způsobem u vás může rozvinout antibiotická rezistence a v budoucnosti u vás nebudou účinná, jak by měla být.

Zdroj: https://www.medexpress.com/about/newsroom/press-releases-media-coverage/medexpress-health-myths.html