Zaschlý lak na nehty ještě můžete zachránit. Stačí použít jednoduchý trik s vodou

Pokud používáte lak na nehty, jistě se vám stává to, že si nějaký pořídíte, chvíli jej používáte, ale po čase jej necháte stát a vyberete si třeba jinou barvu. Je normální volit si laky dle nálady, oblečení, ročního období apod. Jenže lak, který jednou otevřete, má tendenci velmi rychle zasychat. Může se tedy stát, že po pár týdnech či měsících bude lak hustý a bude obtížné ho nanášet. Je potřeba jej rovnou vyhodit, nebo se dá ještě nějak zachránit? Nevěště hlavu, nemusíte se laku zbavovat, víme, jak jej znovu uvést do tekuté formy, abyste jej mohli nadále používat. Není to nic složitého.

Doporučený článek:  Nemoc lze diagnostikovat podle hlasu nebo podání ruky. Umělá inteligence rozpozná i nepatrnou odchylku

Jak postupovat?

Zaschlý lak získá zpět své vlastnosti, pokud mu dopřejete teplou koupel. V malém hrnci dejte vařit vodu a vložte do ní pevně zašroubovanou lahvičku s lakem. Ujistěte se, že je opravdu řádně uzavřena, aby dovnitř laku nenatekla žádná tekutina. Asi po minutě lak vytáhněte. Konzistence by měla být opět tekutá. Takto se dá postupovat opakovaně, kdykoliv vám lak začne znovu zasychat. Pamatujte na to, že lak bude mít delší trvanlivost, pokud jej budete pevně uzavírat a budete jej skladovat v lednici nebo na jiném chladném místě.

Doporučený článek:  Kam vyrazit na teambuilding? Určitě do Posázaví na Sporthotel Kácov
Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste jiný trik

Pokud je lak úplně suchý a nedaří se vám jej rozehřát pomocí horké vody, je možné přidat do lahvičky pár kapek speciálního rozpouštědla na laky. Stojí však mnohem víc než nový lak, takže se mnohdy vyplatí raději koupit rovnou novou lahvičku vámi vybrané barvy.

Zkuste míchání barev

Zajímavou možností může být také míchání různých laků dohromady. Tak snadněji docílíte vhodné konzistence a navíc můžete získat nové a netradiční odstíny. Se starými laky můžete také více experimentovat a zkoušet nové vzory nebo nápady. Ujistěte se ale, že máte vždy po ruce odlakovač, aby se případné nedostatky daly snadno a rychle napravit. Ne vždy se totiž napoprvé podaří dosáhnout požadovaného efektu.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Restore-Thick-Dried-Out-Nail-Polish