Zázračný heřmánek vrátí vlasům lesk, sílu i zdraví. Zatočí dokonce i s lupy

V době, kdy se stále více dbá na složení kosmetiky, se do popředí dostávají přírodní metody péče o krásu. Pokud vás trápí padající, matné nebo oslabené vlasy, vyzkoušejte heřmánek, který jim značně prospěje. Recepty, které používaly naše maminky a babičky, bývají totiž skutečnou zásobárnou vědomostí a triků.

Účinný proti vypadávání vlasů

Heřmánek pravý najdeme na polích a loukách po celé Evropě. Od pradávna je využívaný pro lepší usínání, proti bolestem břicha a při stresu. Zároveň výborně podporuje imunitní systém. Co se týče vlasů, oplachy z heřmánku poskytují vlasové pokožce hojivé sloučeniny, které ji prokrvují a zpevňují vlasové cibulky. Pravidelným používáním se sníží vypadávání vlasů, prameny zesílí a podpoří se růst nových vlasů.

Doporučený článek:  Tři dny plné sladkého ovoce dokážou s tělem zázraky. Hubnutí půjde samo

Pokud máte mastné vlasy s lupy, které většinu lidí trápí zejména v podzimním a zimním období, heřmánek vám pomůže jako jemný exfoliační prostředek. Účinně odstraní zbytky kosmetiky a odumřelé kožní buňky, dezinfikuje pokožku hlavy a pomůže snížit její svědění. Stačí si heřmánkovým odvarem oplachovat vlasy po umytí.

Zdroj obrázku: Freepik

Obnoví lesk a posílí vlasová vlákna

Heřmánek by na vlasy měli používat také lidé, kteří si stěžují na matné prameny bez života. Obnovuje poškozené vlasy a pomáhá jim vyrovnat se s povětrnostními podmínkami, teplotními výkyvy a stylingovými úpravami. Heřmánek dokáže o něco zesvětlit vlasy. Jeho působení samozřejmě není tak silné jako u klasických barev a barvicích šamponů, při pravidelném používání ale uvidíte rozdíl. Blond vlasům dodá lesk a teplý odstín.

Doporučený článek:  Okolo diet koluje mnoho mýtů. Místo zhubnutí ale tělu jenom uškodí

Ideální je používat heřmánek tak, že sušenou bylinku zalijete horkou vodou a necháte pět až deset minut odstát, aby se nálev vylouhoval a získal sílu. Když vychladne, vmasírujte ho do celých délek vlasů a do pokožky hlavy po umytí šamponem a kondicionérem. Heřmánkový nálev není potřeba znovu oplachovat, pokud byste ale po něm měli suché a tvrdé vlasy, raději ho smyjte vodou.

Zdroj: https://www.anveya.com/blogs/top-tips/amazing-benefits-of-chamomile-oil-for-hair