Ustřižený roh odliší houbičku na nádobí od té na úklid

Houbička na nádobí patří mezi nejvytíženější prostředky v domácnosti. Běžně se s ní myje nádobí, k tomu je samozřejmě určená, ale členové rodiny po ní sáhnou i v jiných případech. Tu se použije na vyčištění bot, jindy na utření stolu, ale také pro vyčištění toalety. Samozřejmě se pak musí vyhodit do koše, aby nedošlo k záměně s tou, se kterou se myje nádobí. Jenže někdy se prostě vrátí na původní místo. To je důvod, proč je vhodné se potenciálním problémům vyhnout rovnou a houbičku používanou na jiné účely vhodně označit.

Doporučený článek:  Vyžeňte mravence ze svého domova jednoduchými triky. Tu nejlepší pomoc má každý po ruce

Víceúčelová houbička

Houbička je univerzálním prostředkem, který hraje roli v mnoha kuchyňských vychytávkách. Rozhodně se nepoužívá jen na ruční mytí znečištěného nádobí, byť pro tento úkol je určená. Naopak houbička nachází uplatnění při čištění dřezu, umyvadla, linky, kuchyňského stolu, ale i toalety nebo podlahy. Po takových činnostech je nutné houbičku vyhodit, protože jen málokdo touží mýt nádobí houbičkou, která se předtím používala na odstraňování hrubých nečistot z toalety. Ale každý ví, že k záměně může dojít snadno.

Zdroj obrázku: Freepik

Stačí odříznout jeden roh

Toaleta nebo boty se otřou houbičkou, která se hodí zpátky do dřezu, a pak ji někdo další vezme a umyje s ní nádobí. K takovým situacím by rozhodně docházet nemělo, proto je vhodné takovou houbičku pro jistotu řádně označit. Stačí vzít do ruky nůžky a viditelně odstřihnout jeden roh tohoto kuchyňského doplňku. Celá rodina pak bude snadno vědět, že takto označená houbička neslouží k mytí nádobí, ale k očistě různých povrchů nebo k dalším činnostem v domácnosti.

Doporučený článek:  Řezané květiny mohou ve váze dělat radost mnohem déle. Inspirujte se triky zkušených květinářek

Pravidelná výměna a dezinfekce houbiček

Kuchyňské houbičky jsou skvělým pomocníkem, ale současně líhništěm mikrobů. Jsou vlhké a jejich materiál je ideální pro jejich rozvoj, ke kterému napomáhají i další nasbírané nečistoty. Z toho důvodu se doporučuje pravidelná výměna, současně je třeba houbičku pravidelně dezinfikovat umístěním do myčky na nádobí, ideálně se vkládá do koše na příbory. Houbičku lze zbavit patogenů také v mikrovlnce, po 30vteřinovém cyklu je však třeba ji vyjmout pomocí rukavice a nechat dobře proschnout. Může se též namočit na hodinu do roztoku vody a octa, poté dobře vyždímat a nechat usušit.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/cut-a-corner-off-your-sponge-23461109