Známé ovoce je největší spojenec všech hospodyněk. Varná konvice bude díky němu znovu zářit čistotou

Rychlovarnou konvici ve své domácnosti používá skoro každý. Znáte ale způsoby, jak ji co nejlépe vyčistit? Máme pro vás pár tipů, jak na to!

Rychlovarná konvice a vodní kámen

Rychlovarná konvice se často zanáší vodním kamenem. V mnoha případech za tím stoji tvrdá voda. Měli byste ji proto pravidelně každé tři týdny čistit. Můžeme tím předejít žaludečním problémům a také tomu, aby konvice dosloužila příliš brzy. Usazený vodní kámen také zpomaluje ohřev vody a spotřebovává více energie. Dalším z důvodů k umytí je, že se může konvice začít přehřívat, čímž může dojít k jejímu poškození. Částečky také mohou přejít do vody a změnit její chuť. Pokud máme v konvici vrstvu vodního kamene, může dojít k množení bakterií.

Doporučený článek:  Přírodním vůním se nevyrovná žádný chemický osvěžovač. Z nespočtu možností si vybere každý

Jak nám může pomoci citrón

Jedním z pomocníků, který nám pomůže vyčistit rychlovarnou konvici, může být citronová šťáva. Převařte vodu, nalijte do ní 3/4 šálku citronové šťávy a nechte půl hodiny působit. Pak dejte vodu znovu vařit. Po uvaření vodu vylijte, opláchněte konvici studenou vodou a nechte ji vychladnout. Je možné, že se ihned napoprvé nezbavíte veškerého vodního kamene. V tomto případě je potřeba celý proces opakovat i několikrát.

Zdroj obrázku: Pixabay

Druhý způsob – citrón s octem

Smíchejte 1 šálek octa, 1/4 šálku citronové šťávy a půl sklenice vody. Postup je velmi podobný. Nalijte směs do rychlovarné konvice a uvařte. Pak nechte působit 45 minut. Stejně jako u předchozí varianty můžete postup několikrát zopakovat, dokud se vám konvice nebude zdát dostatečně čistá.

Doporučený článek:  Staré obložení vypadá dobře i v moderním interiéru. Jeho renovaci zvládne každý

A co vnější vzhled konvice?

Vnitřek máte vyčištěný, ale zvenku konvice vůbec nevypadá dobře? I na toto máme návod, který nám pomůže zbavit se nečistot natolik, že konvice bude vypadat jako nová. Opět si připravte ocet. Namočte houbičku do octa a konvici vyčistěte. Nerezovou konvici můžeme po umytí ještě krásně vyleštit pomocí lesklé strany alobalu. Bude vypadat jako nová!

Zdroj: https://www.countryliving.com/food-drinks/a31017586/how-to-clean-electric-kettle/