Akné netrápí jen mladou pokožku. Zbavte se ho v pěti krocích

Problémy s akné si typicky spojujeme především s dospíváním. Je ale třeba si uvědomit, že tento problém se týká i dospělých. A právě v dospělosti může být o to obtížnější jej léčit. My vám poradíme, jak na to.

Pravidelné mytí obličeje

Pokud si myslíte, že každodenní nanášení krému na pleť je dostatečná péče, dost se mýlíte. Vyplatí se použít čisticí gel, který obsahuje přírodní složky. Umyjte si obličej vodou a naneste malé množství gelu na ruce a krouživými pohyby jej vmasírujte do pokožky. Následně opláchněte, aby vaše pleť byla skutečně hloubkově vyčištěná.

Doporučený článek:  Jak steppery pomáhají proti obezitě?

Hydratujte pokožku

Používejte jemné gely, která vaši pokožku nevysuší. Nezapomínejte ji pravidelně hydratovat po každém mytí. Jako základ můžete použít růžový hydrolát nebo tonikum na přírodní bázi. Před použitím jakéhokoli krému zjistěte svůj typ pleti. Pokud je mastná, vyhněte se vysoce hydratačním přípravkům, které by mohly póry ucpávat.

Zdroj obrázku: Freepik

Chraňte pleť před sluncem

Obličej by neměl být vystaven slunečním paprskům, protože způsobují rychlejší stárnutí pokožky. Zejména v létě používejte krémy s faktorem minimálně 30. Předejdete tak vylučování většího množství mazu, a tím i nežádoucímu vzniku pupínků.

Doporučený článek:  Jak odstranit skvrny od ovoce?

Vhodná strava

Mohlo by se zdát, že strava nemá příliš velký vliv na stav naší pokožky. Opak je ale pravdou! Je dobré jíst hodně ovoce a zeleniny a také produkty bohaté na vitamín B2, B6, A a zinek, který urychluje léčbu akné. Mezi tyto potraviny patří například ryby, fazole, celozrnné výrobky, játra, vejce, meruňky nebo rajčata. Zdravá strava je základem pro krásnou a mladistvou pleť.

Vyhněte se některým potravinám

Občas se může akné zhoršit při konzumaci čokolády, kávy nebo pikantního koření. Pokud takové potraviny konzumujete, sledujte, co to dělá s vaší pletí a zda je možné, že by tyto potraviny mohly zvyšovat zánětlivost pleti.

Zdroj: https://www.aad.org/public/diseases/acne/skin-care/tips