Hoja okouzlí na první pohled. Ráda má svůj klid, pak zaplaví interiér skvostnými květy

Jak se starat o hoju doma? Jedná se o velkolepou rostlinu, která přinese milovníkům pokojových rostlin spoustu radosti, zejména když mluvíme o růžové odrůdě. Současně nezpůsobuje potíže, ale musíte dávat pozor na chyby v pěstování. Ukažme si chyby, které vedou k tomu, že hoja nekvete. Vysvětlíme, na co si musíte dát pozor a jaká pravidla je třeba dodržovat, abyste si užili pohled na tyto neobvyklé květiny.

Jak vypadá růžová hoja?

Pokud jste obdivovatelé této rostliny, nemusíme ji ani představovat, nicméně pokud jste ve fázi plánování rostlin doma, stojí za to vzít růžovou hoju v úvahu. Ačkoli pochází z východních oblastí Asie, bude se jí dobře dařit také v domácích podmínkách u nás v Česku. Jedná se o velkolepou liánovitou květinu, která se vyznačuje několikametrovými výhonky a kožovitými, hustými listy. Na jejich povrchu si můžete všimnout jemných světlých skvrn. Skutečným zážitkem pro smysly jsou však intenzivně vonící květy ve tvaru hvězdy, shromážděné ve velkolepých okolcích.

Doporučený článek:  Zářivě bílé ručníky jako z hotelu: profesionální péči jim zajistíte i v pohodlí domova
Zdroj obrázku: Freepik

Základy péče

Hoja růžová, navzdory svému exotickému charakteru, je snadná pro pěstování. Zajímavé je, že je lepší ji trochu zanedbávat než péči přehánět. Zalévání nebo stěhování rostliny by rostlině nemuselo prospět. Jak ji podpořit, aby domácí pěstování probíhalo hladce? Rostlina má nejraději rozptýlené světlo. Půda v květináči nemusí být extrémně úrodná. Je důležité, aby byla propustná. Tím se zabrání zbytečnému hromadění vlhkosti. Stojí za to vědět, že ani malý květináč jí neublíží! Je lepší ji trochu vysušit než poskytovat přebytečnou vodu. Přelitá rostlina rychle ztrácí své kouzlo a zdravý vzhled.

Doporučený článek:  V lednici má vše své místo. Špatné skladování může skončit dokonce otravou

Kdy hoja kvete?

Květy se objevují obvykle v létě a na podzim. Ve skutečnosti netrvá dlouho, než si vychutnáte pohled na půvabné květiny, je ale důležité, abyste to nepřeháněli! Hoja růžová v zimě potřebuje období odpočinku, kdy ji nebudeme stimulovat k rozkvětu. Díky tomu bude shromažďovat sílu pro příští sezónu a bude odolnější vůči chorobám.

Zdroj: https://homesteadbrooklyn.com/all/2019/4/8/the-ultimate-hoya-care-guide