Nadměrné vypadávání vlasů je varování. Změňte svůj životní styl ještě dnes

Trápí vás nadměrné vypadávání vlasů, ale nevíte, proč se tak děje? Příčin může být hned několik. Špatné stravovací návyky nebo jiné faktory mohou mít negativní vliv na vlasy i vlasovou pokožku. Přejděte na zdravý životní styl a vynechejte slazené limonády, sladkosti nebo smažená jídla. Vlasy budou nejen zdravější, ale také přestanou ve velkém padat.

Pro vlasy je důležitá správná výživa

Jestli chcete mít zdravou pokožku, pleť i vlasy, vyplatí se jíst zdravě. Častou konzumací slazených nápojů můžete nejen zvýšit riziko obezity, ale také se objeví poruchy, které mohou zamezit správné funkci orgánů. Nezdravá strava pak ovlivňuje také stav vlasů, nehtů nebo kloubů. V důsledku nesprávné výživy se do těla nedostane správné množství vitaminů a minerálů, což zpomaluje růst vlasů a navíc zrychluje jejich vypadávání.

Doporučený článek:  Sassy Water patří mezi aktuální trendy při hubnutí. Recept na přípravu je jednoduchý

I slané pochutiny mohou vlasy poškodit. Patří mezi výrobky, které se vyznačují vysokou energetickou hodnotou, ale tělu nedodají žádné důležité látky. Konzumace takových potravin nám sice na chvíli dodá energii, ale žádnou nutriční hodnotu. Proto není vhodné je jíst, protože tím ovlivňujete především stav svých vlasů. Slané pokrmy mohou zavinit dehydrataci a orgány budou zadržovat vodu.

Zdroj obrázku: Freepik

Velký vliv na vlasy má konzumace alkoholu

Pití alkoholu s sebou nese nejen rizika toho, že se stanete závislými, ale navíc to velmi ovlivňuje chod celého organismu. Oslabené vlasy mohou být jedním z příznaků. Alkohol ovlivňuje především funkci jater a kvůli tomu se necítíme dobře ani na jiných částech těla. Chronická konzumace alkoholu může být velmi nebezpečná, nedostatek vitaminů nebo jiných látek může způsobit velké vypadávání vlasů.

Doporučený článek:  „To nemyslíte vážně, smažák dražší než steak“, stěžují si u číšníka návštěvníci restaurace

Vliv na vlasy budou mít také potraviny, které koupíte u rychlého občerstvení. Pokud si takové jídlo dáte jednou za čas, určitě se nic nestane. Jestliže jste milovníkem smaženého jídla, může se to projevit především na vlasech, které budou ve velkém množství padat a budou oslabené. Aby vlasy zdravě rostly, je nutné jim dodat potřebné živiny a látky.

Zdroj: https://www.aad.org/public/diseases/hair-loss/causes/18-causes