Mrkvový sirup zachrání před nachlazením. Připravený je během několika minut a zachutná nejen dětem

Na podzim můžete čekat, že se objeví nachlazení, rýma nebo kašel. Potíže s horními dýchacími cestami se mohou objevit nečekaně, a proto je vhodné připravit si sirup proti kašli, který bude fungovat již při prvních příznacích. Udělat si ho můžete doma, a to z nejlepší potraviny – mrkve.

Mrkev podpoří imunitu a sirup bude chutnat dětem i dospělým

Domácí mrkvový sirup proti kašli může pomoci proti nachlazení, chřipce nebo infekci. Mrkev dokáže rozředit hleny, usnadní vykašlávání, tiší samotný kašel a také podpoří imunitní systém. Patogenní organismy nebudou mít šanci. Sirup z mrkve je účinný, ale také lahodný. Bude chutnat nejen dospělým, ale také dětem, které si jeho chuť zamilují. Mnoho dětí nemá rádo výrobky z cibule nebo česneku, proto je mrkev tou správnou volbou.

Doporučený článek:  Obklad ze zelných listů vytáhne z těla zánět i bolest. Zvláštní úlevu přinese při křečových žilách

Sirup proti kašli z mrkve je levný a také se snadno připravuje. Nebudete potřebovat mnoho surovin. Mrkev je bohatá na antioxidanty, betakaroten, který obsahuje, podporuje imunitní systém a také zabrání infekci. Další surovinou je med, který je známý svými antibiotickými účinky. K přípravě sirupu budete potřebovat lipový nebo jiný med, který tiší kašel, záněty a také bakterie.

Zdroj obrázku: Freepik

Mrkvový sirup připravíte během několika minut

Jako další ingredienci si připravte zázvor. Jeho kořen je už dávno uznaným lékem proti nachlazení nebo chřipce. Díky zázvoru budete moci lépe dýchat a urychlíte uzdravení. A jak si takový sirup proti kašli připravit? Je to jednoduché. Mrkev oloupejte, nakrájejte na kostky a vložte do hrnce.

Doporučený článek:  Každý organismus se jednou vyčerpá. Pravidelná detoxikace vyplaví všechno špatné pryč

Zalijte mrkev vodou, přiveďte k varu, a až mrkev trochu změkne, přidejte oloupaný a nastrouhaný zázvor. Vařte tak dlouho, dokud není zelenina měkká. Poté dejte vychladnout. Až teplota klesne na 40 stupňů, dejte do vývaru čtyři lžíce medu. Přeceďte, nalijte do sklenice a dejte do lednice. Mrkvový sirup proti kašli byste měli užívat v případě potíží čtyřikrát nebo pětkrát denně.

Zdroj: https://portugueserecipes.ca/recipe/1148/39/Carrot-Syrup-for-Cough-Flu-Colds-Recipe