5 způsobů, které zaručeně zničí každý vztah

Téměř každé druhé manželství končí u rozvodového řízení. To je smutná bilance Čechů, kteří zjevně zaručeně vědí, jak zlikvidovat svůj vztah. Pozitivní ale je, že ta druhá polovina moc dobře zná způsob, jak si přízeň partnera udržet. Pokud ale chcete cíleně zničit své soužití se svou polovičkou, rozhodně se držte uvedených 5 způsobů, které vám zaručí, že zanedlouho zůstanete opět single.

1. Pečujte o své nízké sebevědomí

I přes vzrůstající trend seberozvojových kurzů a aktivit trpí stále každý z nás celou řadou větších či menších komplexů. Do jaké míry jsme si jich vědomi, to určuje způsob, jakým se podílíme na péči o partnerský vztah. Jestliže však komplex převládne, nízké sebevědomí, byť neprávem nabyté, má zázračnou moc zničit vše, na čem se svým partnerem pracujete.

Doporučený článek:  Tyhle urychlovače hubnutí má každý doma. Pravidelné pití rozhýbe metabolismus a vrátí tělo do kondice

2. Nenechte se ukolébat důvěrou

Důvěra je základním stavebním kamenem vztahu. Pokud o něj chcete přijít, nezapomeňte neustále partnera podezírat z nekalých úmyslů a potenciálních nevěr. Takové chování dokáže odradit i toho nejpřesvědčenějšího a nejlaskavějšího partnera.

Zdroj obrázku: Freepik

3. Vylévejte své emoce

Dát volný průchod emocím je nutnou součástí psychické hygieny. Pokud to však spočívá v nenadálých atacích vůči partnerovi, jemuž je neustále vyčítáno to nebo ono, můžete si být jistí, že to vztah dříve či později nenapravitelně zničí.

Doporučený článek:  Pálení žáhy se může objevit kdykoli. Stačí málo a už nikdy vás trápit nebude

Škodlivý je ale i pravý opak. Neustálé zaplavování partnera láskyplnými projevy, které mu nedají možnost jednat sám za sebe a fungovat odděleně od vztahu, zaručeně zničí sexuální touhu a tím i vztah samotný.

4. Nekomunikujte

I když máte pocit, že se svým partnerem si rozumíte beze slov, faktem je, že bez schopnosti vyjádření svých tužeb či obav se nikam daleko neposunete. Prostřednictvím komunikace nejen sdělujete informace svému partnerovi, ale často také sami sobě. Pokud ale přesto chcete svůj vztah zničit, přestaňte svému partnerovi říkat, co si myslíte a na čem vám ve skutečnosti záleží.

Doporučený článek:  Dietní trendy slibují rychlé zhubnutí, tělo ale trpí. Mnohem zdravější variantu najdeme na jihu

5. Mějte nerealistická očekávání

Nejčastěji tím trpí hlavně ženy. Ale nejen ony. Pohádková představa prince na bílém koni, jemuž stačí jediný pohled do vašich očí, aby ihned uhodl veškerá vaše přání a tužby, které bezodkladně vyplní, je zkrátka mimo realitu.

V tu chvíli se totiž může zdát, že nemilujete svého partnera, nýbrž jen a pouze svou vlastní představu o tom, jaký by měl být a jak by se měl chovat. Pokud tedy chcete udržovat jen vztah sama se sebou, pokračujte ve svých nadlimitních očekáváních. Vrátí se vám to v rozbitém a nefunkčním vztahu, který dříve či později skončí.

Zdroj: https://www.linkedin.com/pulse/5-mistakes-guaranteed-kill-your-projects-victor-calabrese