Jednoduchá pomoc na bolest krku a ztuhlost ramen

Dnešní způsob života je pro většinu z nás velmi sedavý. Sedíme v práci celé hodiny před počítačem a málo spíme. Není divu, že tolik lidí pociťuje bolest krku a ramen, která je velmi omezuje v každodenním životě. Naštěstí existují efektivní možnosti, jak se tohoto nepohodlí zbavit během 30 minut v práci i doma. Stačí, když využijete správných relaxačních cvičení.

Uvolněte svůj krk

Uvolnit krk můžete ve stoje i v sedě s nohama zkříženýma na podlaze nebo na židli s chodidly položenými na zemi. Položte levou ruku na hlavu a pomalu ji nakloňte na stranu. Pro zvýšení účinnosti proveďte mírný tlak rukou. Můžete také přidržet koleno na opačné straně nebo židli druhou rukou. Držte pozici asi 30 vteřin a poté opakujte cvičení na druhou stranu.

Doporučený článek:  Setkání s kopřivou není vždy příjemné. Žahavé listy však skrývají hotové bohatství

Další cvik můžete provádět v sedě na podlaze nebo na židli. Narovnejte záda. Položte obě ruce na zadní část hlavy a snažte se dosáhnout neutrální rovnováhy kyčlí. Jemně zatlačte ruce směrem dolů ke stehnům. Zároveň přitáhněte bradu až k hrudi. V této poloze vydržte minimálně 30 vteřin. Poté se pomalu uvolněte a zvedněte hlavu. Cvik několikrát opakujte a uvidíte, že se během chvilky nádherně uvolníte.

Uvolnění celých zad

Tato poloha je velmi známá z jógy a je vhodná i pro těhotné ženy, které mají často bolesti zad. Tato poloha je podobná jako u malého dítěte. Klekněte si na kolena, čelo položte na podlahu. Několikrát se zhluboka nadechněte a poté vytlačte páteř nahoru jako kočka. Vraťte se do výchozí polohy a vytáhněte ruce za sebe co nejvýše. Poté vydechněte a zvedněte boky. Zůstaňte takto asi 10 vteřin a poté uvolněte boky. Proveďte cvik pětkrát, vraťte se do výchozí polohy a několikrát se zhluboka nadechněte.

Doporučený článek:  Vychutnejte si šeřík všemi smysly. Lahodný čaj uleví játrům a rozzáří pleť

Most

Tento cvik je velmi známý a dělali jsme ho již jako děti. Možná ale nevíte, že vám může krásně uvolnit krk a ramena. Jakmile se dostanete do polohy mostu, vydržte takto po dobu asi 30 vteřin a poté se uvolněte. Opakujte cvik několikrát po sobě a poté relaxujte.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/do-you-have-a-stiff-neck-try-these-simple-remedies/