Keře amerických borůvek potřebují speciální podmínky pro svůj růst

Pěstování amerických borůvek je v posledních letech velmi populární, i když se jedná o poměrně náročnou rostlinu. Oblibu si získaly díky vynikající chuti svých plodů, kterým se nic jiného nevyrovná. Pro bohatou úrodu a zdravé keře se o ně musíte správně postarat. Jedním z faktorů jsou také rostliny, které zasadíte do jejich blízkosti. Jaké rostliny byste vedle nich dávat neměli a které jim naopak vůbec nevadí?

Proč jsou americké borůvky tak populární?

S pěstováním amerických borůvek se roztrhl pytel. Najít je můžete také pod názvem highbush blueberry a pochází ze Severní Ameriky. Jejich velké, tmavě modré plody jsou velmi chutné a podobné lesním borůvkám. Konzumovat je můžete ihned po utržení, v koktejlech, smoothie, dezertech nebo domácím pečivu. Navíc mají úžasný vliv na zdraví, takže je během léta budete chtít rozhodně konzumovat pravidelně. Díky čemu si je můžete vychutnat naplno?

Doporučený článek:  Kopřivový postřik ochrání dýně před škůdci a zvýší úrodu
Zdroj obrázku: Freepik

Co nesázet vedle borůvek?

Hodně zahradníků vám poradí, abyste do blízkosti amerických borůvek nesázeli určité plodiny. Dobře roste v blízkosti zeleniny, malých keřů nebo řebříčku. Na druhou stranu byste borůvky nikdy neměli sázet vedle jabloně. Ta pro ni může být osudná. Obecně se držte pravidla, že vedle borůvky by neměly být žádné vysoké stromy. Potřebuje hodně světla, které jí stromy berou. Vysoké keře také nejsou vhodné, a proto byste je měli dávat samostatně, anebo blízko zeleninového záhonu.

Doporučený článek:  Vaječné skořápky lze použít jako hnojivo na zahradě i pro domácí rostliny

Proč borůvky málo plodí?

Možná vám vrtá hlavou, proč vaše borůvka neplodí tolik, jak jste si představovali. Důvodů může být hned několik. Nejčastěji se jedná o nedostatek slunce, substrát s alkalickou reakcí, nedostatek mulče nebo nedostatek vody. Jestli neposkytnete borůvkám dostatek slunce, vláhy, mulče a hnojiva, nemůžete očekávat bohatou úrodu. Pěstování tohoto malého ovoce není jednoduché, ale plody za snahu rozhodně stojí.

Zdroj: https://redemptionpermaculture.com/what-not-to-plant-near-blueberries/