Lněná maska vyhladí vrásky a pomůže pleti bojovat s akné

Lněná semínka jsou již dlouho známá svými vlastnostmi, které pozitivně ovlivňují trávicí systém. Málo lidí však ví, že z těchto nenápadných semínek lze vyrobit multifunkční kosmetiku, která pomůže vyhladit vrásky, a nejen to. Díky svým účinkům dokáže vyřešit mnohé problémy s pokožkou.

Vlastnosti lněného semínka

Lněné semeno obsahuje mnoho cenných živin, které dokonale ovlivňují lidské tělo zevnitř i zvenčí. Tato semena jsou zdrojem vitamínů skupiny B, zinku, hořčíku, vápníku, jakož i omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Dále obsahují tyrosin a antioxidanty. Tato semínka jsou také známá jako pomocný lék pro léčbu zácpy, gastritidy a střevních onemocnění. Len také vykazuje silné protizánětlivé účinky a dokonale zmírňuje příznaky žaludečních a duodenálních vředů.

Doporučený článek:  Žloutková maska vlasy vyživí a rozzáří. Drahé přípravky už nikdy nekoupíte

Při pravidelné konzumaci tato nenápadná semínka snižují hladinu špatného cholesterolu v krvi, proto se doporučují zejména jako prevence kardiovaskulárních chorob. Mohou se také používat k regulaci hormonální rovnováhy. Kromě toho obsažené antioxidanty dokážou neutralizovat volné radikály zodpovědné za stárnutí těla.

Zdroj obrázku: Freepik

Příprava lněné masky

Lněnou masku si můžete jednoduše a levně připravit v pohodlí svého domova. Výhodou je, že ji lze použít na všechny typy pleti. Její komplexní působení pomáhá bojovat proti různým problémům. Díky svým protizánětlivým vlastnostem bude tato maska výborná pro lidi bojující s akné. Len bohatý na omega-3 uklidní zánět a bude inhibovat proces keratózy epidermis a zvyšovat pevnost pokožky.

Doporučený článek:  Recept na hubnutí je snadný. Žádné diety ani hodiny v posilovně ho nenahradí

Na přípravu budete potřebovat 2 polévkové lžíce lněného semene a 60 ml horké vody. Jako první musíte semena rozmixovat a následně je zalít horkou vodou. Směs přikryjte na 15–20 minut. Po uplynutí této doby se změní konzistence. Přeceďte výslednou směs přes sítko a už jen aplikujte na obličej a krk. Nechte působit 15 minut a následně opláchněte vlažnou vodou. Tuto masku používejte jednou týdně. Po měsíci používání uvidíte první účinky.

Zdroj: https://www.goldenflax.com/flaxseed-benefits-clearing-up-your-skin/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6855939/, https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/expert-answers/flaxseed/faq-20058354, https://www.phlabs.com/you-wont-believe-what-flaxseeds-may-do-for-your-gut, https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-991/flaxseed, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2989356/, https://www.stylecraze.com/articles/5-amazing-beauty-facts-about-flax-seeds/ https://www.healthshots.com/beauty/skin-care/here-are-6-beauty-benefits-of-flax-seeds/,