Majonéza není zdravá. Lepší je ji napatlat na nábytek, do vlasů nebo na nehty

Každý z nás najde doma majonézu. Je to produkt, který sice není vhodný do zdravého jídelníčku, ale jednou za čas si ji s chutí dá každý. Věděli jste ale, že ji můžete využít nejen v kuchyni jako součást salátů? Hodí se například jako odmašťovadlo nebo jako pomocník při manikúře.

Pomocí majonézy naolejujete dveře

Majonéza je výborným pomocníkem v domácnosti. Pokud máte doma starší nábytek, lesk mu dodáte právě majonézou. Odstraníte s ní také kroužky od sklenic nebo hrnků na stole, stačí nechat majonézu 10 minut působit. Pokud doma máte vrzající dveře nebo zásuvky, natřete trochu majonézy na panty, několikrát otevřete dvířka a je hotovo. S její pomocí odstraníte například žvýkačku z vlasů nebo nábytku, je to opravdu pomoc, kterou budete mít doma vždy po ruce.

Doporučený článek:  Ani jedna mšice neuteče. Nejúčinnější zbraň proti obávanému škůdci seženeme v každém obchodě

Majonézu stačí nanést na vlasy nebo na nábytek. Odstraníte s ní také etikety, které jsou na většině lahví velkým problémem, pokud je pak ještě chcete použít jako dárek. Papír nechte majonézou nasáknout a poté půjde velmi snadno odstranit. Funguje také na sundání prstenu v případě oteklých prstů. Jedním tahem sklouzne dolů, pokud si prst potřete majonézou.

Zdroj obrázku: Freepik

Použijte majonézu na nerezové povrchy

I v kuchyni se bude majonéza hodit. Můžete s ní snadno otřít nerezové povrchy, na kterých vidíte otisky prstů. Majonéza se tak bude hodit v případě, že máte doma malé děti, které na všechno sahají. Odstraní nejen nečistoty, ale hlavně šmouhy a nerezové zařízení se bude lesknout jako nové. Je to díky oleji, který majonéza obsahuje.

Doporučený článek:  Liché ponožky jsou ideální pro hravé tvoření. Stanou se hezkým dárkem i praktickou pomůckou

Využijete ji také v případě, že si doma často děláte manikúru sami. Muži i ženy mohou využít jejích účinků, které jsou díky oleji dokonalé. Majonéza skvěle promastí pokožku a udrží ji delší dobu hydratovanou. Stačí lžičku vmasírovat do nehtů a jejich okolí a nechat vstřebat. Mějte majonézu vždy v lednici a vzpomeňte si na její využití, kdykoliv budete potřebovat doma pomoci s úklidem.

Zdroj: https://www.instructables.com/The-Mayo-Clinic-9-unusual-uses-for-mayonnaise/