Myš proklouzne i nejmenší skulinou v domě. Vyhnat je pomůžou osvědčené metody

Našli jste doma důkazy, že se vám tam pohybují nevítané hosté, nebo jste osobně nějakého spatřili? V tom případě je nutné jednat co nejdříve, než se přemnoží a půjde o daleko větší problém. Že se vám doma usídlily myši, poznáte snadno. Ohlodané jídlo, myší trus. Mají i specifický zápach. Existují naštěstí možnosti, jak se jich zbavit.

Preventivní opatření

Pokud máte obavy, že by k vám mohly zavítat, zaměřte se na prevenci. Zkontrolujte, zda nemají kudy. Zvlášť pokud máte starší dům, kde mohou být mezery, škvíry, lišty u podlahy, zda je vše správně omítnuto. Mohou využít i díry ve střeše. Pokud nesedí vše tak, aby k vám žádná myš neproklouzla, pravděpodobně vás časem navštíví.

Doporučený článek:  Potřebujete otevřít konzervu a nemáte otvírák? Zde je pár triků, jak to udělat!

Jak je zastrašit pomocí pachů?

Můžete vyzkoušet přírodní metody. A které pachy a bylinky jim vadí?

  • Máta,
  • divizna,
  • heřmánek,
  • oleandr,
  • květy třezalky.

Kromě bylinek jim nevoní ani plesnivý citron nebo lak na vlasy. Někdo vysazuje mátu kolem domu, ale vše jsou to jen přírodní recepty, které nemusí pokaždé zabrat. Můžete je vyzkoušet a uvidíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Elektronické plašiče

Pokud nezaberou pachy, můžete vyzkoušet elektronické plašiče myší. Metoda by měla být o něco efektivnější. Elektronický plašič vydává zvuky, které jsou pro nás neslyšitelné, ale pro myši velmi nepříjemné. Umístíte je jednoduše tam, kde jste zaznamenali výskyt myší.

Doporučený článek:  Vytvořte skutečné teplo domova jednoduchými triky. Hra se světlem a barvami vás bude bavit

Pastičky na myši

Jde o klasický způsob, jak se myší zbavit. Past umístíte do místa výskytu, vložíte do ní návnadu, myš přiběhne, past se zavře. Zvíře nezabije, pouze ho chytí. Můžete ji vzít a odvézt daleko od vašeho domu.

A co kočka?

Jde o typického nepřítele myší. Pokud máme doma lovce myší, problém se většinou vyřeší sám. Často stačí jen přítomnost kočky, aby se nám vyhnuly. Pokud kočku nemáte, zvažte její pořízení, občas vám může přichystat malé překvapení v podobě mrtvé myši, ale je to pořád lepší než mít domácnost plnou živých hlodavců.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-mice