Nepoddajné vlasy zkrotí správná každodenní péče. Mnoho chyb je zbytečně ničí

Dlouhé a husté vlasy jsou snem snad každé ženy. Pokud se vám nedaří vlasy zkrotit a jsou stále nepoddajné, jemné a nedají se upravit, bude nutné zasáhnout způsoby, které jsou vhodné právě pro váš typ vlasů. Vlasy se třepí a krepují hned z několika důvodů, které je možné ovlivnit.

Teplotní výkyvy, čepice nebo těsné gumičky jsou příčinou horší kvality vlasů

Naše vlasy velmi trpí tím, že jsou venku buď vysoké, nebo naopak nízké teploty. Vlasům ale také nedodáte žádné živiny tím, že je budete denně žehlit nebo krepovat. Používáním těchto přístrojů se vlasy nejen vysušují, ale také ztrácí na síle a postupně se mohou lámat a jinak ničit. Nakonec nebude jiná možnost, než je nechat zkrátit, aby se vzpamatovaly, a poté jim dopřát péči, kterou potřebují.

Doporučený článek:  3 tipy pro snadné hubnutí: tělo potřebuje odpočinek, pohyb i dostatek vody

Abyste zabránili tomu, že budou vlasy zničené, lámavé a vysušené, bude nutné změnit veškeré návyky, které jste doposud měli. Vlasy byste neměli mýt více jak třikrát týdně. Šampony a kondicionéry nejsou vhodné na každodenní používání, protože obsahují silikony, které sice vlasům dodají na chvíli lesk, ale při větší četnosti použití naopak vlasům mohou uškodit.

Zdroj obrázku: Freepik

Nechoďte spát s mokrými vlasy

Jedním z důvodů, proč se vlasy ničí, je ležení s mokrými vlasy. Pro ně je nejlepší způsob uschnutí na vzduchu, ale mnoho lidí používá fén, který vlasy také ničí, protože horký vzduch nedělá vlasům dobře. S mokrými vlasy nechoďte ani ven, zvlášť v zimě, kdy jsou vystaveny nízkým teplotám. Při mytí vlasů udržuje stálou teplotu vody, vlasy nechte uschnout a používejte na ně jen přírodní šampony a kondicionéry.

Doporučený článek:  Kvasnice jsou zázrak pro zdraví i krásu. Domácí masku a nápoj si snadno připravíte

Vlasy si nemusíte složitě rozčesávat, většinou stačí prsty. Jestli ale potřebujete hřeben, kupte si ten se širokými zuby, který vlasy nepoškodí a nebudou vám kvůli němu vypadávat. Pokud chcete vlasům dopřát výživu, můžete do nich vmasírovat olej nebo gel z aloe vera. Na vlasy nepoužívejte chemické barvy na vlasy, které vlasy poškozují. Zkuste se poohlédnout po přírodních barvivech, která vlasy rozzáří a navíc jim neublíží.

Zdroj: https://www.bellaffair.com/info/magazine/tips-to-tame-unruly-hair