O dokonale štíhlém bříšku sní každá žena. S našimi tipy se může stát skutečností

Spalování břišního tuku je pro mnohé nejtěžší úkol při hubnutí. Neexistuje žádný zaručený způsob, jak se tuku na břiše zbavit. Nezbytný je samozřejmě pohyb a také vyvážená strava, ale můžete si pomoci triky, které zrychlí metabolismus a hubnutí půjde rychleji. Podstatné však je si takový stav udržet dlouhodobě.

Abyste spálili tuky, musíte dodržovat kalorický deficit

Správná dieta a životospráva jsou nejdůležitější. Omezte jednoduché cukry a celkově sacharidy, které nahraďte tukem a také potřebnou dávkou bílkovin. Posílíte tím svaly a také zrychlíte metabolismus. Pokud přidáte pohyb, máte vyhráno. Základem diety by mělo být kvalitní pečivo, libové maso a také mléčné výrobky. Nezapomínejte na pravidelné porce zeleniny. Dietu byste měli dodržovat, zvlášť pokud máte nadváhu, nebo dokonce obezitu.

Tuk můžete spálit také cvičením, ale pozor, musí to být správné cviky. Podle odborníků je vhodné střídat intervalový trénink se silovým. Vyzkoušejte cviky, které vás budou dlouhodobě bavit, a hlavně se do cvičení nenuťte. Není nutné cvičit každý den, ale pokud budete mít chuť, klidně můžete. Jestli budete cítit bolesti, klidně si jeden den odpočiňte.

Zdroj obrázku: Freepik

V extrémních případech může na břiše vzniknout přebytečná kůže

Možná budete potřebovat kůži na břiše nejen zpevnit, ale také odstranit. Někdy vznikají případy, kdy je potřeba jít dokonce na operaci, protože povolená kůže je nejen nevzhledná, ale hlavně se kvůli ní nemusíte vejít do oblečení. Jestli jste zhubli více jak 20 kg a pravidelně o kůži nepečovali, můžete se s lékaři dohodnout na operaci, díky které vám kůži odstraní. Pokud vám chybí do dokonalosti jen pár kilogramů, můžete si pomoci sami.

Připravte si domácí peelingy, kterými se budete o pokožku starat. Můžete si je také zakoupit, domácí ale máte hned hotové a také budou při ruce, kdykoliv budete potřebovat. Na masáž těla použijte koupelovou houbu nebo si kupte speciální kartáče na masáže, které rozpohybují lymfatický systém. Věnujte se hlavně oblasti břicha. Právě tam se nejvíce objevují záhyby nebo strie.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/324636