Ovocné mušky vypadají nenápadně, o to větší hrozbou jsou. Nalákejte je do jednoduché pasti

Jakmile jich je mnoho, stávají se skutečnou nepříjemností. Potom začneme rychle přemýšlet, co s nimi udělat a jak se jich zbavit. Ovocné mušky se objevují hlavně v kuchyni, nicméně existuje několik zaručených způsobů, jak se jich zbavit.

Objevují se a mizí rychle

Může se zdát, že ovocné mušky se objeví z ničeho nic. Pokud s nimi dokážete bojovat, mohou rovněž tato malá stvoření i zmizet. Jakmile někde necháme jídlo, které mají rády, začnou se rojit po celé kuchyni v plné síle. Tento hmyz se líhne z vajíček, která jsou okem neviditelná a každá z mušek dokáže naklást až 500 vajíček za svůj krátký život.

Doporučený článek:  Poškrábaný displej není nutné nosit do servisu. Jednoduchými triky bude telefon jako nový

Dříve či později se to může stát každému, že doma objeví tyto nechtěné hosty. Může se zdát, že boj s nimi je marný. To ovšem není pravda a při správném postupu se můžete mušek zbavit už za pár dní. Jedním z nejdůležitějších faktorů je zbavit se zdroje, který je láká. Už podle jejich názvu můžeme vědět, že je to hlavně ovoce. Dávejte si proto pozor na shnilé a zkažené kousky ovoce a zeleniny.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak tedy s muškami bojovat

Prvním krokem při boji s těmito muškami je důkladné čištění. Utírání a čištění pracovních desek, skříněk a podlahy odstraní také mikroskopické zbytky, které mušky přitahují. Mytí ovoce a zeleniny po návratu domů z obchodu může zabránit přinesení vajíček do naší domácnosti. Pravidelně kontrolujte stav ovoce a zeleniny, abyste se včas zbavili hnijících kousků. Nenechávejte láhve a jiné nádoby s alkoholem otevřené. Vůně vína a piva mušky přitahuje.

Doporučený článek:  Cibule je zdravá a není důvod se jí vyhýbat. Několik triků s nepříjemným zápachem zatočí

Zabalte zbytky jídla do sáčků a pravidelně vyhazujte odpadky, protože tam se mušky rychle množí. Domácí pasti jsou také jedním z dobrých způsobů, jak bojovat s ovocnými muškami. Stačí připravit nádobu s malým množstvím alkoholu nebo kousky ovoce a poté ji zakrýt kuchyňskou fólií, ve které uděláme párátkem malé dírky. Mušky nalákané vůní se potom nebudou moci dostat ven. A nakonec si můžete zkusit zasadit mátu a bazalku jako přirozené odpuzovače tohoto hmyzu.

Zdroj: https://www.webmd.com/food-recipes/how-get-rid-fruit-flies