Po komářím bodnutí uleví led, čajovníkový olej nebo petržel

Letní období je charakteristické dlouhými dny, slunečným počasím a příjemnými večery s přáteli. Bohužel k němu neodmyslitelně patří i komáři, kteří zejména v tomto období útočí na lidi a znepříjemňují pobyt venku. Po bodnutí zanechávají na pokožce rudou skvrnu, která svědí a štípe. Škrábat si puchýře je velmi rizikové, protože byste si do těla mohli zanést infekci.

Místo zchlaďte ledem

Daleko lepší je přiložit na postižené místo kostku ledu. Chlad stahuje krevní cévy a zmírňuje bolest i svědění. Na štípanec můžete nanést i kaši z aspirinu. Obsahuje totiž kyselinu acetylsalicylovou, která má protizánětlivé vlastnosti a zmírňuje bolest. Stačí rozmačkat tabletu v trošce vody a nanést ji na kůži jako masku. Používejte třikrát denně až do vymizení obtíží.

Doporučený článek:  Postarejte se o vánoční kaktus už nyní. V zimě se pak odmění záplavou květů
Zdroj obrázku: Freepik

Úlevu přinese i olej z čajovníku. Má antibakteriální a dezinfekční vlastnosti, zklidňuje svědění pokožky a snižuje zarudnutí. Netřete ho ale přímo na bolavé místo nezředěný, raději si připravte směs ze lžičky olivového oleje a pěti kapek oleje z čajovníku. Třikrát denně směsí potírejte bolavý štípanec, dokud přetrvávají obtíže a nepříjemné svědění nevymyzí.

Šťáva z listů petržele

Svědění zredukuje i šťáva z petržele. V ruce promněte pár listů, aby se látky uvolnily, a otřete jimi bolavé místo. Pokud potřebujete pokožku zchladit, využijte zubní pastu s obsahem mentolu. Ten zároveň chrání pokožku před výskytem otoků. Pastu natírejte na místo dvakrát až třikrát denně, dokud problém nezmizí.

Doporučený článek:  Proti klíštěti ochrání vhodný oděv a přírodní bylinné vůně
Zdroj obrázku: Freepik

Otokům pomáhá předcházet také pasta z kurkumy a medu. Jednu lžičku medu smíchejte s trochou kurkumy, promíchejte a jednou denně naneste na pokožku. Nechte chvíli působit. S touto maskou buďte opatrní, kurkuma má silně barvicí účinky. Zamezte styku pasty s oblečením. Může se také stát, že kurkuma zbarví vaši pokožku, není to však trvalé a po několika umytích nažloutlý odstín zmizí.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/outdoor-health/home-remedies-for-mosquito-bites