Potravinářské fólie se vyplatí mít doma zásobu. Zachrání stěhování i ranní kávu

Potravinovou fólii můžete použít i jinými způsoby než do ní balit potraviny, abyste je uchovali déle čerstvé. Je to prvek, bez kterého se neobejde většina domácností. Potravinářská fólie je levná a chybět by neměla hlavně ženám v domácnosti. Můžete ji použít také na jiné činnosti, hodí se při úklidu, ale i jinde.

Potravinářská fólie se hodí na zlikvidování mušek

Jestli máte doma květiny, tak určitě víte, že pokud je musíte vozit dlouhou cestu, je jasné, že nemusí vydržet. A právě na ně se může hodit potravinová fólie. Namočte kousek vaty nebo gázy do obyčejné vody, zamotejte do ní stonky květin, a ještě zabalte do potravinové fólie. Díky tomu rostliny vydrží mnohem déle čerstvé.

Doporučený článek:  Smažená jídla lze připravit zdravěji díky správně zvolenému tuku

Oloupané ovoce může lákat ovocné mušky, kterých se pak jen těžko zbavíte. I tady se bude hodit potravinářská fólie. Ovoce nebo jiné potraviny dejte do nádoby, kterou pevně fólií obalte. Díky tomu se dovnitř nedostane žádný hmyz. Fólii využijete také v případě, že budete malovat byt. Obrazy, lampy nebo jiné předměty snadno ochráníte před barvou. Fólii pak navíc snadno sundáte a ušetříte spoustu času.

Zdroj obrázku: Freepik

Do fólie zabalíte špinavé štětce, udrží čerstvé i banány

Po dokončení malovacích prací nemusíte štětce umývat, ale pokud budete vědět, že je ještě budete potřebovat, zabalte je do potravinářské fólie. Stejně tak můžete zabalit do fólie také banány, které tak vydrží déle čerstvé. Jestli jste ráno zaspali, ale nechcete se vzdát horkého kafe, do svého oblíbeného hrnku nalijte nápoj, obmotejte hrnek fólií, a nakonec do fólie zapíchněte brčko.

Doporučený článek:  5 přírodních způsobů, jak vyčistit koberec, aby vypadal jako nový

Jestli jste měli velké výdaje a nemáte nyní na výměnu oken, můžete si pomoci potravinářskou fólií. Vyhnete se tak případům, kdy budete zbytečně topit. Dávejte si ale pozor, aby vám místnostmi proudilo alespoň trochu vzduchu. Do fólie můžete zabalit také různé předměty a nástroje při stěhování.

Zdroj: https://www.readersdigest.ca/home-garden/tips/5-things-do-plastic-wrap/