Výběr barev oblečení není radno podceňovat. Ovlivňují naši náladu i to, jak se chováme

Vnímáme barvy podle toho, jak nás to naučili. Pokud nás někdo naučil vnímat černou jako barvu smutku a bílou jako barvu nevinnosti nebo počátku manželství, proč v Indii nosí bílou barvu vdovy? Vše je podmíněno kulturou a zvyklostmi v různých částech světa.

Barvy mohou působit na naše smysly a emoce, přestože si je v různých kulturách jinak vykládáme. Někdo nosí rád nenápadné barvy a další se to nebojí roztočit. Podle toho, jakou barvu zvolíme, můžeme ovlivnit anebo analyzovat naši momentální náladu.

Doporučený článek:  Nenechte se zlákat předraženými krémy. Pevné pokožky jde dosáhnout mnohem jednodušeji

Žlutá

Barva slunce, veselí a babiččiných dlaždiček v koupelně. Kdo rád nosí žlutou, působí nekonvenčně, hravě a vřele. Živější odstíny mohou působit už poněkud tvrdě, podle některých vyvolávají i negativní pocity jako žárlivost.

Oranžová

Oranžová je podobně jako žlutá symbolem optimismu a radosti ze života. Pravá blondýnka by vás za nošení oranžové asi moc nepochválila, nicméně tento názor nemusí sdílet každý. Není to tak dávno, co se na trh uvedlo mnoho barev oranžové, jako meruňková, broskvová, neonová. Vybrat si může tedy každý.

Doporučený článek:  Pleťová maska z droždí – jak na ni?

Červená

Barva smyslnosti a elegance. Mnozí mají za to, že vzít si na sebe výraznější barvu červené chce kapku odvahy. Červený kostýmek nebo rtěnka působí dominantně.

Černá

Černá už dávno není nudná, pohřební barva smutku a odříkání. Naopak, dnes lidé rádi nosí černou. Je to nesmrtelná klasika. V této barvě budete vždy elegantní, nic s ní nikdy nikde nezkazíte a hodí se na jakoukoli příležitost.

Modrá

Modrou barvou se zobrazuje voda a vzduch. Modrá v sobě shromažďuje tvůrčí princip a duševní energii. Modrá je dobrá, působí nenásilně a jemně.

Doporučený článek:  Tři dny plné sladkého ovoce dokážou s tělem zázraky. Hubnutí půjde samo

Zelená

Barva přírody, klidu a míru, uzemnění. V jemnějších odstínech se hodí na pracovní pohovory. Možná na tom bude něco pravdy, protože je to živá barva, která nepůsobí nudně, ale přitom nebije do očí. Na druhou stranu, projeďte se v „pistošce“, anebo si na sebe vezměte mátově zelenou bundu a budete k nepřehlédnutí.

Zdroj: https://www.thegoodtrade.com/features/clothing-color-psychology