Skandinávská inspirace pro životní štěstí: postačí vám jediná změna v myšlení

Nezáleží na tom, čím si v životě právě procházíte. Každý z nás má problémy, stres, hrozného šéfa nebo divoké děti. Ať se děje cokoli, měli byste si vždy položit jednu zásadní otázku. Dokážu tuto situaci změnit? Jestli odpovíte ano, měli byste udělat kroky k tomu, abyste zasáhli. V opačném případě byste to měli nechat být. Recept na šťastný život zní velmi jednoduše. Neřešte věci, které nemůžete změnit. Naučit se to ale jednoduché rozhodně není.

Myslete na to, co změnit můžete

Každý z nás někdy prochází těžkým životním obdobím. Způsob, jak to zvládneme, záleží hlavně na tom, jak nastavíme svou mysl. Zaměřte svou pozornost jen na věci, které můžete ovlivnit nebo změnit. Všechno ostatní pusťte z hlavy. Když s tím nemůžete nic udělat, nemusíte na to ani myslet. Uvidíte, že váš život bude ihned lepší a jednodušší.

Doporučený článek:  5 nejhorších věcí, které ničí játra: alkohol není jediné, co jim škodí

Stejným způsobem přistupujte také k minulosti. Vzpomínky jsou krásná věc, ale neměli byste se vrtat v rozhodnutích, která jste v minulosti udělali. Nic už s nimi totiž neuděláte. Zamyslete se nad vzpomínkami jinak a možná se pro vás zcela změní. Energii byste měli věnovat jen věcem, na kterých vám záleží a můžete s nimi něco udělat. Ostatní nechte vlastnímu osudu.

Zdroj obrázku: Freepik

Udělejte si seznam

Tato rada zní jednoduše, ale uvést ji do praxe může být velmi těžké. Na začátku můžete postupovat tak, že si napíšete na papír věci, které změnit můžete. Do druhého sloupce si napište věci, které jsou mimo vaši režii. Vše, co se bude nacházet na druhé straně listu, můžete pustit z hlavy. Soustřeďte se pouze na jednotlivé kroky, které si napíšete jako první.

Doporučený článek:  Ani v zimě nemusíme lenošit. Na výběr máme mnoho aktivit

Inspirujte se skandinávským hygge

Dánové mají slovo pyt, které používají pro situace, které nemohou ovlivnit. Nejšťastnější národ na světě totiž ví, že byste neměli plýtvat energií na něco, u čeho to nemá smysl. Toto slovo u nich patří mezi nejoblíbenější a nejpozitivnější termíny, které znají. Naučte se ho nejen používat, ale také podle něj žít. Váš život bude mnohem šťastnější a klidnější.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/pyt-danish-word-stress-36700832