Škůdci ohrožují také domácí rostliny. Včasný zásah zachrání květiny před zkázou

Rostliny, které doma pěstujete v květináčích, mohou být krásnou dekorací. Je ale nutné myslet na jejich zdraví, protože i u vás doma se mohou objevit různí škůdci, kteří je mohou poškodit. I když se o rostlinu budete starat sebevíc, mohou se objevit nejen plísně a nemoci, ale i další problémy. V takové situaci je nutné rostliny důkladně prohlédnout a zjistit, co stojí za jejich nemocí.

Jací škůdci mohou napadnout vaše rostliny?

Jakou péči byste měli věnovat pokojovým rostlinám? Není to jen o tom, dopřát jim kvalitní půdu a pravidelnou zálivku. Je to také o vhodném místě a vytvoření podmínek, které budou rostlinám vyhovovat. Prevence je v tomto ohledu velmi důležitá, pokud nechcete za nějakou dobu bojovat se škůdci a nemocemi, které mohou rostliny snadno napadnout. Buďte na případné škůdce připraveni, a to jak domácími, tak chemickými prostředky.

Doporučený článek:  Zamiokulkas potřebuje dostatek tepla, se zálivkou je lepší naopak šetřit

Jedním ze škůdců jsou mšice. Jsou to malé potvůrky, které mohou na rostlinách udělat obrovskou paseku, pokud se jich co nejrychleji nezbavíte. Objevují se bohužel ve velkých počtech na listech, poupatech a vůbec na celé rostlině. Není možné, že byste si jich včas nevšimli, je nutné pak reagovat ihned. Mohou přenášet i virová onemocnění a pro vaše rostliny mohou být velmi nebezpečné.

Zdroj obrázku: Freepik

Na jaké další škůdce si dát pozor?

Pavoučí roztoči jsou také velmi nebezpeční. Jsou to nejčastější škůdci na pokojových rostlinách. Majitelé fuchsií nebo palem by měli být na pozoru o to více, protože tito škůdci je milují. Sviluška se objevuje na spodní části listů, může mít dokonce i různé barvy. Prvními příznaky onemocnění nebo napadení škůdci může být zbarvení na listech, které je spojené s hnědými nebo jinak barevnými skvrnami.

Doporučený článek:  Jak zabalit všechno potřebné na dovolenou pod stan

Sviluška může způsobit smrt rostliny, a proto dávejte květiny na místa, kde budou mít dostatek tepla, ale zároveň zde nebude hrozit suchý vzduch, který pomáhá k množení škůdců. Můžete rostlinám natírat listy rostlinnými oleji nebo je omývat šedým mýdlem a vodou. Jsou to domácí metody, které fungují jako prevence proti napadení škůdců.

Zdroj: https://homesteadbrooklyn.com/all/2017/1/17/common-insects-pests-on-houseplants