Zbavte svůj domov nebezpečných roztočů. Pobyt na mrazu je vyžene z matrace i povlečení

Mrazy budou panovat několik měsíců i v našich končinách. Nemusíme to brát jako minus, protože mrazivé dny i noci se budou hodit v případě, že máte doma roztoče a už nevíte, jak se jich zbavit. Objevit se mohou například v matraci, ale také v ložním prádle, napadnout mohou také nábytek. Jak se roztočů zbavit, poradíme v článku.

Dejte ložní prádlo i matrace na mráz

Jednoduchým trikem je totiž dát matrace a ložní povlečení vymrznout ven. Je to metoda, která je velmi účinná, protože zabíjí roztoče, kteří si libují ve vlhku a teple, a proto milují povlečení a místa, kde tráví nejraději svůj čas. Navíc můžete na balkon rozložit také koberce, které potom vyklepejte. Tato metoda vás nic nebude stát a můžete ji aplikovat, kdykoliv budete mít pocit, že se ve své posteli necítíte dobře.

Doporučený článek:  Proti škůdcům v zahradě funguje spolehlivě mýdlo

Roztoči mohou způsobit alergie, a to také u lidí, kteří jsou až do dospělosti zdraví. Mohou se objevit kdykoliv a jsou způsobené právě bakteriemi, viry a roztoči, kteří na nás útočí každý den ze všech stran. Proto dbejte na své zdraví a pravidelně čistěte nejen postele, ale také koberce nebo pohovky. I v nich se usazují roztoči, kteří nejsou na první pohled vidět, ale po nějaké době poznáte, že se vám doma hůře dýchá.

Zdroj obrázku: Freepik

Ložní prádlo můžete nechat venku klidně celou noc

Nejlépe uděláte, když ložní prádlo vyperete a poté ho pověsíte na balkon nebo zahradu a necháte ho v třeskutých mrazech celou noc. Velmi to pomůže v boji proti roztočům, které tím zahubíte a budou vědět, že není radno si s vámi zahrávat. Je vědecky potvrzené, že právě na roztoče fungují minusové teploty. Nejlepší jsou ty kolem -20, ale postačí samozřejmě i teplota vyšší.

Doporučený článek:  V zimě potřebují pokojové rostliny zajistit dostatek světla a správnou teplotu

Jedná se o ekologický způsob, který nic nestojí. Použít ho můžete nejen na ložní povlečení, ale venku můžete nechat i matraci, klasické oblečení nebo kusové koberce, které se vám už hůře čistí. Po jejich vymrznutí je vyklepejte a budou vypadat jako nové. Poznáte, že se vám doma bude o poznání lépe dýchat, a to jen díky jednoduchému triku.

Zdroj: https://www.getgreenbewell.com/how-to-kill-dust-mites-naturally-with-cold/