Okrasné keře a jehličnany potřebují na podzim speciální péči. Díky tomu přečkají zimu bez úhony

Podzim na zahradách patří k obdobím, kdy je potřeba udělat hodně práce. Na další sezonu je potřeba připravit nejen rostliny, ale také keře a jehličnany, které máte na zahradě. Podzimní hnojení keřů není nijak náročné, ale musíte vědět, jak na to. Na co si dát při hnojení pozor a jaká hnojiva můžete použít? Okrasné keře budou potřebovat trochu jinou péči než jehličnany.

Podzim na zahradě je velmi rušný

V létě zahrádkáři sbírají plody své snahy, a to nejen ovocné, ale také zeleninové. Ani na podzim se nenudí, protože musí rostlinám a keřům zajistit pořádnou péči, aby přežily zimu. Podzim patří mezi období, kdy se můžete pustit do hnojení nejen keřů, ale také jehličnanů. Vyplatí se vědět, jaká hnojiva se budou hodit. Rostlinám tak zajistíte skvělé živiny, díky kterým přežijí do jara a budou zase kvést.

Doporučený článek:  Jód pomůže rostlinám bojovat proti chorobám a plísním

Kdy je nejlepší začít s hnojením? Podzimní hnojení začíná už na konci srpna a může trvat až do prvních mrazů. Vegetační období může být až do konce října, pak rostliny přestávají růst a ukládají si vodu a živiny. Rostliny ale musí být ve správné půdě, aby mohly živiny brát. Zkuste vápnit půdu už na začátku podzimu. Tento krok se nemusí dělat každý rok, stačí jednou za pět let, pokud je půda na zahradě kyselá.

Doporučený článek:  5 bylinek a přírodních pomocníků proti dlouhodobé únavě
Zdroj obrázku: Freepik

Kdy se vrhnout na okrasné keře?

Co se týče hnojení okrasných keřů, vyplatí se počkat na začátek vegetace. Poté se bude rostlina pídit po větších dávkách živin a můžete hnojení přizpůsobit jejím potřebám. Hnojiva je nejlepší použít v teplých dnech, ve kterých neprší. Podzimní hnojiva si můžete rozdělit na několik dávek. Vždy se dívejte na etiketu, kde máte přesně napsaný postup. Jednu dávku dejte rostlinám na začátku září a další na začátku října.

Doporučený článek:  Nenáviděný plevel zahradníci ve velkém likvidují. Přitom je pro ně jedinečnou pomocí

Na jehličnany se pak zaměřte už v srpnu. Rostliny se totiž už v tuto dobu připravují na tuhou zimu. Hnojení dusíkem v tomto případě není nutné, ale musíte jehličnanům dopřát hnojiva, která jsou přímo jim na míru. Většinou je najdete ve formě granulí a obsahují prostředky, které zajistí, že jehličnany přežijí zimu.

Zdroj: https://www.hortmag.com/weekly-tips/fertilizing-trees-and-shrubs