Proč nevyhazovat staré noviny? Inspirujte se tipy, jak je ještě využít!

Hromady starých novinových papírů, pro které není využití a ve výkupně surovin o ně nemají zájem? Staré noviny mohou mít v domácnosti celou řadu využití, stačí se inspirovat tipy, jak z nich vyrobit originální vánoční stromeček, ozdoby nebo použít při úklidu nebo v zimním období. Jak je ještě možné je použít?

1.    Vánoční stromeček ze starých novin

Proč nenahradit klasický vánoční stromeček vlastnoručně vyrobeným ze starých novin? Je originální, navíc šetří životní prostředí. Výrobu zvládne úplně každý, postačí rolovat staré noviny a lepit je na dostatečně vysokou tubu z lepenky. Uvidíte, jak takový stromek děti i návštěvy okouzlí.

Zdroj obrázku: Freepik

2.    Ozdoby z novin

Kromě vánočního stromečku si můžete ze starých novin vyrobit také vánoční ozdoby. Postačí noviny, lepidlo a nůžky. Z novin vytvořte rolováním kužel, do kterého vlepte další nebo je spojujte a nůžkami vystřihejte třásně. Můžete zpevnit pomocí laku na vlasy a na vršek připevnit provázek nebo červenozelenou stuhu pro zavěšení. Nebojte se ani různých tvarů, zvířátek nebo obrazců.

Doporučený článek:  Vyhnat holuby z balkonu je třeba ihned. Nepořádek není vše, co hrozí

3.    Vždy suché a čisté boty

Boty jsou po procházce nebo tréninku vlhké a zapáchají? Vezměte staré noviny, vsypejte do nich jedlou sodu, vytvořte kuličku nebo váleček a napěchujte do bot. Noviny odstraní vlhkost, jedlá soda absorbuje zápach!

4.    Pro odstranění mastnoty ze sporáku a trouby

Noviny skvěle absorbují vlhkost a mastnotu, proto sporák nebo troubu čistěte jimi. Poté dočistěte běžným způsobem za pomoci vlhké houbičky nebo hadříku.

Zdroj obrázku: Freepik

5.    Noviny jako netradiční balicí papír

Nemáte po ruce při balení dárku balicí papír? Použijte staré noviny a přidejte zajímavou stuhu nebo mašličku!

Doporučený článek:  Rýhy na nábytku mohou zmizet jako mávnutím kouzelného proutku. Dřevo bude znovu jako nové

6.    Ochrana čelního skla u auta před mrazem

Rozprostřením novin na čelní sklo ušetříte čas ráno, kdy nebudete muset v mrazu škrábat ledovou krustu. Po odstranění novin totiž bude sklo dokonale čisté!

7.    Prachovka ze starých novin

Proč kupovat prachovky nebo košťátka do domácnosti, když stačí srolovat noviny do těsné role, nahoře utáhnout a nůžkami vytvořit třásně? Jedinečnou prachovku si navíc můžete vytvořit vždy před úklidem novou a po použití jednoduše vyhodit!